17-letni sprawca zniszczenia mienia

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali mężczyznę, który swoją energię rozładował na tablicy informacyjnej oraz śmietnikach w jednym z centrum handlowym w Wałbrzychu. Za zniszczenie mienia mieszkańcowi Wałbrzycha grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Młody wałbrzyszanin nie uniknie odpowiedzialności za zniszczenia, jakie dopuścił się 23 lutego br. w placówce handlowej przy ul. 1-go Maja w Wałbrzychu. W ten dzień młody wandal uderzając i kopiąc w znajdującą się w obiekcie tablicę informacyjną oraz śmietniki dokonał ich zniszczenia. Straty poniesione w wyniku jego działania wyniosły ponad 3 tys. złotych.
Sprawa nie została wtedy zgłoszona na Policję. Jednak, gdy wczoraj pracownicy ochrony zauważyli młodocianego wandala zawiadomili natychmiast dyżurnego walbrzyskiej komendy. Na miejscu błyskawicznie pojawił się patrol z „dwójki”, który zatrzymał 17-latka.
Sprawca zniszczenia trafił do policyjnej celi. W toku czynności śledczy zabezpieczyli monitoring oraz przesłuchali świadków. Na postawie zebranego materiału dowodowego, w dniu dzisiejszym 17-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi mu do 3 lat pozbawiania wolności.

źródło i fot walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *