2500 złotych mandatu dla rowerzystki!

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała zatrzymana przez dzielnicowych z Boguszowa-Gorc 23-letnia rowerzystka. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

 

W minioną niedzielę przed godziną 21.00 w Czarnym Borze na ul. Głównej dzielnicowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującej woń alkoholu. Okazało się, że cyklistka był nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, że 23-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwa rowerzystka otrzymała mandat karny w wysokości 2500 złotych.
Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.
Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

red.
Źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *