Pijani kierowcy w święta

Od początku świątecznego weekendu, przy wzmożonym ruchu na drogach, zwiększona ilość policjantów dbała o bezpieczeństwo podróżujących przez nasze miasto oraz powiat wałbrzyski. To funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz innych jednostek prowadzili między innymi kontrole prędkości, sprawdzali stan techniczny samochodów, trzeźwość kierujących oraz uprawnienia do kierowania pojazdami. Mundurowi od piątkowego wieczora do poniedziałkowego poranka zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących oraz trzy osoby posiadające wydane zakazy prowadzenia pojazdów.

Podczas prowadzonych działań „Wielkanoc” policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto mundurowi zwracali uwagę na stosowanie się przez kierujących do znaków i sygnałów drogowych oraz na właściwe wykonywanie manewrów, w szczególności wyprzedzania. Są one wciąż jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Niestety mundurowi zatrzymali kilku przestępców drogowych.
Pierwszy wpadł w ręce policjantów z Głuszycy w piątek po godzinie 20:00 w Glinnie. 49-latek kierujący samochodem osobowym miał 1,85 promila alkoholu w organizmie oraz wydany przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie 10-letni zakaz kierowania pojazdami orzeczony w 2015 roku, dlatego samochód mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego trafił na parking strzeżony.
W sobotę mundurowi zatrzymali dwóch kierujących z orzeczonymi przez sąd zakazami do prowadzenia pojazdów. Pierwszy – 34-letni mieszkaniec Kamiennej Góry – został zatrzymany przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy po godzinie 11:00 na ul. 1 Maja w Wałbrzychu, drugi natomiast – 26-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego – przez funkcjonariuszy ruchu drogowego około godziny 19:30 na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu.
W niedzielę uprawnień do kierowania pojazdami pozbył się natomiast 22-latek. Kamiennogórzanin trafił w ręce policjantów „drogówki” na ul. 1 Maja około godziny 10:00. Mężczyzna miał 0,32 promila alkoholu w organizmie.
Dzisiaj o poranku zatrzymane zostały kolejne dwie osoby, które postanowiły wsiąść „za kółko” w stanie nietrzeźwości. Przed godziną 6:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na ul. Reymonta w tej miejscowości kontrolowali poruszającego się samochodem osobowym 36-latka. Boguszowianin wydmuchał 1,15 promila alkoholu. Przed godziną 8:00 natomiast przy ul. Beethovena funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 60-latka, który przyjechał do pracy samochodem, a miał w organizmie 0,69 promila alkoholu.
Dodatkowo informujemy, że na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego od piątkowego późnego wieczoru do poniedziałkowego poranka doszło jedynie do 8 niegroźnych w skutkach kolizji drogowych.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *