Był pijany, uderzył w inny samochód

Wczoraj po południu na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu doszło do niegroźnej w skutkach kolizji drogowej. A wszystko przez to, że chwilę wcześniej kierujący samochodem osobowym 44-latek złapał tzw. gumę. Po tym jak wałbrzyszanin uszkodził oponę, zdecydował się wykonywać manewr cofania, by wjechać w polną drogę, ale nie zauważył stojącego tuż za nim innego pojazdu. Wezwani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Kierowca utracił więc uprawnienia do powadzenia pojazdów. Czeka go również sądowy zakaz.

8 września około godziny 17:00 wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o kolizji drogowej na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym cofając uderzył w inny pojazd. Mundurowi wyczuli jednak od 44-latka również woń alkoholu. Wykonane badanie wykazało, że sprawca kolizji był pijany. Wałbrzyszanin wydmuchał 0,72 promila alkoholu.

Mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości policjanci odebrali zostało prawo jazdy. Mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo oraz  wykroczenie jakim jest spowodowanie kolizji grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.