Aktywni Seniorzy

Klub Senior + w Świebodzicach nie zwalnia tempa, uczestnicy od nowego roku ze zdwojoną siłą, nowymi celami rozpoczęli zajęcia. Wśród nich najpopularniejsze to: joga, kinezyterapia, gimnastyka ogólna, pilates-zdrowy kręgosłup, warsztaty taneczne, dietetyczne, bowling, tenis stołowy, warsztaty plastyczne oraz codzienne spotkania przy kawie.

Gmina Świebodzice dzięki przystąpieniu do Programu Senior + na lata 2021-2025 corocznie zyskuje znaczące dofinansowanie do działalności placówki, stąd możemy pozwolić sobie na rozszerzanie swoich działań. Znaczący jednak wpływ na to jak Klub funkcjonuje mają sami uczestnicy, ich chęć, zaangażowanie i kreatywność w połączeniu z ogromem empatii wpływa na codzienną atmosferę. I jak to mówią sami: „gdy się do nas wejdzie, nie chce się wyjść”. Warto wspomnieć, że klub włączy się tradycyjnie w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przygotuje dla mieszkańców stoisko ze słodkimi wypiekami, również zrobi kilka niespodzianek, w tym ogromne okulary, w których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dla mieszkańców rejonu Pełcznicy już niedługo powstanie kolejny taki Klub. Trwają prace remontowe, a widoku z okna pozazdrościć nam będzie mogła cała Polska, bo którzy seniorzy będą mogli sobie pozwolić na codzienną kawę z widokiem na Zamek Książ?
Niedługo Dzień Babci i Dziadka, zachęca się najmłodszych mieszkańców do wysyłania do klubu laurek i kartek z życzeniami, które wprost uwielbiają otrzymywać.

Red.

Fot. Klub Senior +

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *