Bezpłatna mammografia w regionie

Informujemy o bezpłatnych badaniach mammograficznych dla pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego. Można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania. Tym razem pracownia będzie działać w subregionie wałbrzyskim.

Pracownia mobilna będzie stacjonowała w następujących miejscowościach; Wałbrzych – 5 września w godzinach od 11.00 do 17.00 przy markecie Kaufland, ul. Długa 4b; Stare Bogaczowice – 6 września w godzinach od 8.30 do 11.30 przy szkole, ul. Główna 172A; Czarny Bór – 6 września w godzinach od 13.00 do 16.30 przy Karczmie Kamienna, ul. Wesoła 2. Warto podkreślić, że do bezpłatnej mammografii finansowanej przez NFZ uprawnione są panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków: nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Natomiast programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Organizatorzy zapraszają do rejestracji pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz na stronie internetowej http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie uprasza się zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.
Organizatorzy przypominają, że nie warto zwlekać z realizacją badań – systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.
Red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.