BWA zaprasza na wystawę

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA przy ulicy Słowackiego 26 w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na  wystawę Marzeny Prokopowicz „Obrazy z cyklu Podróże”. Wernisaż wystawy miał miejsce w środę 13 kwietnia 2022 roku. Potrwa ona do 30 czerwca 2022 roku.

Marzena Prokopowicz urodziła się w 1975 roku w Wałbrzychu. W latach 1995-2000 studiowała na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2000 roku uzyskała dyplom z rysunku w pracowni prof. Joanny Imielskiej. Uprawia twórczość w zakresie rysunku i malarstwa. Zajmuje się działalnością edukacyjną w zakresie sztuk plastycznych. Organizuje i prowadzi warsztaty oraz autorskie programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie edukacji kulturowej.
– Prezentowane prace są zapisem moich wewnętrznych fascynacji i odkrytych pasji, doświadczanych w wymiarze fizycznym i duchowym. To są osobiste podróże w głąb siebie. Podróże do pięknych i niepowtarzalnych miejsc oraz próba przełożenia tych doświadczeń na język rysunku. Sięgam po tematy popularne w sztuce, takie jak pejzaż czy martwa natura, tworzę nowe wartości i spojrzenie na tradycyjne tematy. W ostatnich pracach zestawiam przyrodę z elementami dawnej architektury. Interesują mnie wejścia, przejścia – jest to element drogi, ciekawości z nią związanej i odkrywanie niezwykłości po wkroczeniu w tę przestrzeń. Najczęściej sięgam po rozległy górski pejzaż, zarejestrowany podczas wędrówek. Tam doświadczam ogromu piękna, siły i wolności, a jednocześnie uświadamiam sobie małość i ulotność istnienia człowieka w zestawieniu z potęgą przyrody i zjawisk jej towarzyszących. Upraszczam zaobserwowany motyw, pozostawiając tylko to co najbardziej charakterystyczne i istotne dla oddania atmosfery miejsca – czytamy w informacji Marzeny Prokopowicz na stronie internetowej Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA.

Red.
Źródło i fot.BWA

Oddział Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA
ul. Juliusza Słowackiego 26
58-300 Wałbrzych

Galeria wystawiennicza:
od poniedziałku do piątku: 10:00 – 18:00
w sobotę i niedziele: 11:00 – 15:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.