BYŁA ZWYKŁĄ OSZUSTKĄ

 


Wałbrzyscy policjanci, prowadząc działania prewencyjne, po raz kolejny ostrzegają przed oszustami, którzy co jakiś czas próbują wyłudzić pieniądze od osób starszych. W poprzednim tygodniu przestępcy zaatakowali ponownie. Tym razem dzwoniąc do 69-letniej mieszkanki powiatu wałbrzyskiego.
Jedna z kobiet oświadczyła, iż jest kuzynką seniorki, sprawcą poważnego wypadku na terenie Niemiec, i aby wyjść z więzienia musi wpłacić kaucję w kwocie 40 tysięcy złotych. Nieświadoma seniorka przekazała w wyznaczonym przez przestępców miejscu pieniądze w kwocie 40 tysięcy złotych wskazanemu w rozmowie „kurierowi”. Dopiero następnego dnia 69-latka zorientowała się, że zdarzenia nie było, a osoba podająca się za jej kuzynkę to po prostu oszustka. Wtedy powiadomiła Policję, która prowadzi teraz postępowanie w sprawie.
Dlatego jako policjanci kolejny raz zwracamy się z apelem do dzieci oraz wnuków, którzy mają w rodzinie osoby starsze!
Pamiętajmy jednak, że oszuści próbują także działań przestępczych udając pracowników wodociągów, gazowni, spółdzielni mieszkaniowych, a także pracowników ośrodków pomocy społecznych. Przestępcy podają się także za lekarzy i adwokatów.
Red.
Źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *