Czworo zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Zatrzymani przez policjantów z wtorku na środę wałbrzyszanie – dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn – odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nich woreczki i zawiniątka, w których znajdowały się środki odurzające w postaci marihuany lub środki psychotropowe w postaci metamfetaminy.

W miniony wtorek przed godziną 21:00 policjanci prewencji drugiego komisariatu wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne udali się na Nowe Miasto. Tam, na terenie jednej z posesji, trafili na dwie kobiety, które podejrzewali o posiadanie narkotyków. Szybko potwierdziło, że trafili w dziesiątkę. Dwie wałbrzyszanki w wieku 25 i 28 lat posiadały przy sobie środki psychotropowe w postaci metamfetaminy.
W środową noc – około godziny 1:30 – policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy patrolowali rejon Sobięcina. Na jednym z placów w tej części miasta zauważyli natomiast dwóch mężczyzn, których również podejrzewali o posiadanie środków zabronionych prawem. Okazało się, że wałbrzyszanie w wieku 19 i 27 lat mieli przy sobie narkotyki w postaci marihuany.
Wszyscy podejrzani w trakcie czynności procesowych przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym wałbrzyszanom grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *