Dolnośląskie finały turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozstrzygnięte

Za nami dolnośląskie finały dwóch turniejów edukacyjnych promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieci i młodzieży. Rozstrzygnięty został Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, oraz Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Głównym celem tych dwóch turniejów, współorganizowanych przez policjantów z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, było popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci w wieku szkolnym oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Zwycięscy wyłonieni w poszczególnych kategoriach będą reprezentować Dolny Śląsk na finałach krajowych.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z przedstawicielami Polskiego Związku Motorowego Oddział we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego we Wrocławiu ponownie zorganizowali wojewódzkie finały ogólnopolskich turniejów bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci młodzież.
Finały, zarówno Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół ponadpodstawowych, odbyły się na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach sprawdzających wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności w kierowaniu rowerem, motorowerem bądź samochodem – w zależności od kategorii wiekowej zawodników. Jak co roku znaczny udział w organizacji turniejów mieli policjanci ruchu drogowego z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, którzy w trakcie zawodów nadzorowali konkurencje, sędziowali, a wcześniej opracowywali pytania wykorzystywane w zadaniach sprawdzających wiedze uczestników z zakresu ruchu drogowego.

Głównym celem turniejów jest popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie w gronie najmłodszych partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. To również świetna okazja do propagowania kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, a także rozpowszechniania i krzewienia wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto celem turnieju jest inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
W dolnośląskim finale Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na podium stanęli uczniowie reprezentujący:
W grupie I:
I miejsce – ZSP nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarębie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Powidzku
W grupie II:
I miejsce – ZSP nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zarębie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnicy
W dolnośląskim finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego na podium stanęli uczniowie reprezentujący:
I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu
III miejsce – Zespół Szkół w Górze
Triumfatorom gratulujemy i życzymy powodzenia na krajowych finałach!
mł. asp. Przemysław Ratajczyk

 

Źródło: asp. szt. Tomasz Słuszniak
WRD KWP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *