DZIEŃ ZIEMI W GŁUSZYCY

22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Najmłodsi głuszyczanie także mieli okazję dowiedzieć się, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

Do sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury przybyły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3, Przedszkola Samorządowego oraz Oddziału Przedszkolnego z Głuszycy Górnej, by posłuchać prelekcji na temat ochrony przyrody i zachowań proekologicznych. Ciekawy wykład dla dzieci poprowadził Grzegorz Borensztajn wraz z żoną Eweliną. Pan Grzegorz rozdał fasolki dzieciom, by posadziły je w domu pod opieką rodziców i obserwowały, jak rozwija się roślinka i jak należy o nią dbać. Przedszkolaki otrzymały także sadzonki drzew do posadzenia w swoich placówkach oświatowych na terenie Głuszycy.
Po wykładzie dzieci wraz z Burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Wałbrzych Leszkiem Kościńskim posadziły sadzonki dębów w Parku Jordanowskim w Głuszycy w myśl hasła Dnia Ziemi – „Inwestuj w naszą planetę”.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za przybycie. Szczególne podziękowania dla prowadzących wykład i zajęcia w terenie. – czytamy we wpisie na stronie Urzędu Miasta Głuszyca.
Red.

źródło i fot. www.gluszyca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.