Four Cross znów w Szczawnie-Zdroju

Szczawno szykuje się do powrotu dobrych sportowych tradycji. Hucznie zapowiadane „Otwarte Mistrzostwa Polski 4X” zbliżają się nieubłaganie. Trwają przygotowania i prace związane z przygotowaniem toru na Słonecznej Polanie i przywrócenia im stanu dawnej świetności.

Poza robotami prowadzonymi bezpośrednio na całej długości toru mającymi na celu jego odświeżenie i usunięcie miejsc niebezpiecznych, trwają też prace związane z naprawą zdewastowanych ławek i płotów oraz oczyszczaniem terenów zielonych. Prowadzone są przez pracowników szczawieńskiego MOSiR-u, a reaktywacja ma miejsce przy udziale Piotra, Kuby, Cegły, Wiktora, Piotra, Szymona i Kuby. Dla nich to pasja i prawdziwa zajawka. Pracują nad tym torem jako wolontariusze żeby zawodnicy z całej Polski mogli stoczyć tu rowerową rywalizację. Renowacją toru kieruje nie kto inny, tylko sam Gustaw Dądela – wielokrotnie nagradzany zawodnik, sponsorowany przez CST Poland i RST Suspension.
Gmina deklaruje każdą pomoc i dołożenie wszelkich starań aby do Szczawna wróciły światowej klasy nazwiska i firmy rowerowe, a tor odzyskał rangę na jaką zasługuje – przekonuje Burmistrz wraz z jego Zastępcą. Kto chce przeżyć te emocje i rywalizację, niech zawita do Szczawna 11 września.

źródło i fot.
Uzdrowiskowa Gmina Szczawno-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *