GMINA ŚWIDNICA MÓWI STOP PIJANYM KIEROWCOM

Choć z policyjnych statystyk wynika, że na terenie gminy Świdnica w 2021 roku zmalała liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców (69 w 2020 r. i 63 w 2021 r.) to w dalszym ciągu jest to o 63 za dużo. Rok 2022 to kolejny już rok akcji STOP pijanym kierowcom, organizowanej wspólnie przez gminę Świdnica, Komendę Powiatową Policji w Świdnicy oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy. Nie tak dawno informowaliśmy o przekazaniu świdnickiej drogówce specjalistycznego oświetlenia do miernika prędkości TruCAM II. Tym razem do Wydziału Ruchu Drogowej trafił najwyższej klasy alkomat Promiler iBlow10 Premium.

Pijani kierowcy są zagrożeniem dla nas wszystkich , dlatego w gminie Świdnica mówimy im stanowczo STOP – podkreśla wójt Teresa Mazurek. Im mniej nietrzeźwych kierowców, tym więcej szczęśliwych powrotów do domu. Całe przedsięwzięcie ma na celu nie tylko eliminowanie z ruchu pijanych kierowców, ale również uświadomienie społeczeństwu, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmienia funkcjonowanie organizmu człowieka i może doprowadzić do tragedii.

Na ręce nadkomisarza Piotra Jarosa, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy urządzenie przekazała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, życząc przede wszystkim spokojnej pracy. Nowy alkomat ma służyć poprawie bezpieczeństwa w gminie, a w szczególności na drogach. Naczelnik, dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządu gminy Świdnica w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają władze gminy Świdnica.
Zakup urządzenia sfinansowano ze środków na realizację Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.

Red

źródło i fot. Gmina Świadnica
Janusz Waligóra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.