Intensywna końcówka roku w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Kolejne decyzje o wsparciu inwestycji, promocja działań i oferty Spółki na targach Expo 2020 Dubai, kontynuacja programu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz optymalizacja procesów zarządczych i istotne wydarzenia wewnętrzne zorganizowane z myślą o pracownikach. Końcówka roku okazała się okresem niezwykle dynamicznym dla największej strefy ekonomicznej w Polsce.

Kolejne inwestycje i nowe miejsca pracy

Jeszcze w listopadzie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna mogła pochwalić się blisko 30 decyzjami inwestycyjnymi wydanymi w ciągu całego 2021 roku, w tym aż ośmioma przyznanymi w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Kolejne pozytywne informacje władze spółki przekazują na koniec ostatniego kwartału 2021 r. Tym samym pod koniec roku licznik tegorocznych firm, które zrealizują inwestycje w WSSE osiągnie historyczną liczbę 60.

To niezaprzeczalny dowód na to, że Wałbrzyska Strefa cieszy się wyjątkowym zaufaniem przedsiębiorców, którzy wspólnie z nami chcą realizować swoje przedsięwzięcia biznesowe. To niezwykle ważne inwestycje, które wzmacniają rozwój nie tylko Dolnego Śląska, ale i całego kraju. Życzymy pomyślnej realizacji inwestycji i zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane wsparciem dla swoich planów inwestycyjnych w ramach rządowego programu Polskiej Strefy Inwestycji – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK”.

Początek grudnia to także ogłoszenie przetargu na wykonawcę hali inwestycyjnej zlokalizowanej na terenie jaworzyńskiej podstrefy przemysłowej. Na działce wielkości 4 ha Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wybuduje kompleks o powierzchni około 6 tys. m² z możliwością podzielenia go na cztery moduły. Swoją siedzibę znajdą w niej znaczący producenci. Teren towarzyszący hali to także odpowiednie zaplecze – parking, plac manewrowy i tereny zielone. Obiekt zostanie dodatkowo wyposażony w instalację fotowoltaiczną. Inwestycja o wartości około 19 milionów złotych ma rozpocząć się już w 2022 roku.

Rozwój wałbrzyskiej Toyoty

We wrześniu 2018 roku Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu rozpoczęła produkcję elektrycznej przekładni hybrydowej do silników 1,8 litra. To był pierwszy z sześciu projektów wprowadzających polskie fabryki Toyoty na drogę prawdziwej elektromobilności. Firma stawia na dalszy rozwój i poinformowała o uruchomieniu produkcji napędu hybrydowego 1.5 l właśnie w Wałbrzychu. Tym samym japoński potentat motoryzacyjny zakończył pierwszy etap procesu transformacji z fabryki wytwarzającej napędy konwencjonalne w europejskie centrum napędów niskoemisyjnych, które stanowią już większość produkcji obu zakładów.

W oficjalnej uroczystości wzięli oczywiście udział także przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nie sposób wyobrazić sobie naszej strefy bez Toyoty. To marka, która nierozerwalnie związana jest z nami niemal od początku istnienia Wałbrzyskiej Strefy, ponieważ koncern był jedną z pierwszych firm, które nam zaufały i zdecydowały się na inwestycje. W tym roku mijają dokładnie 22 lata od podjęcia decyzji o budowie fabryki w Wałbrzychu. W tym czasie Toyota wpisała się na stałe w krajobraz gospodarczy Dolnego Śląska, stając się wzorem efektywności produkcyjnej – mówi dr inż. Paweł Kurtasz viceprezes zarządu WSSE „ INVEST-PARK”.

Promocja Polski i Dolnego Śląska na targach w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach gospodarczych w kraju i na świecie. W trakcie Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju odbył się „wieczór dolnośląski” a także Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, podczas których promowano ofertę subregionu i propozycję inwestycyjną wałbrzyskiej strefy. Kilkudziesięciu potencjalnych zagranicznych kontrahentów miało możliwość zapoznania się w ramach serii bezpośrednich spotkań z portfolio dolnośląskich przedsiębiorców. Pierwsza na Bliskim Wschodzie światowa wystawa gospodarcza to doskonała okazja do wymiany doświadczeń na temat inwestycji na południu Dolnego Śląska i omówienia ambitnych planów na nadchodzący rok.

Wspólnie dla rozwoju strefy, regionu i lokalnej społeczności

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna potwierdza, że jest firmą odpowiedzialną społecznie. Tym razem, w ramach szeregu programów wsparcia lokalnej społeczności, w ostatnim kwartale 2021 r. dofinansowanie otrzymały stowarzyszenia sportowe, ochotnicze straże pożarne, jak również przekazano darowizny na organizację kolacji wigilijnych dla najuboższych.

Jestem przekonany, że wszystkie podejmowane inicjatywy z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu stanowią właściwy kierunek w budowaniu pozytywnych relacji z lokalnymi środowiskami, tym samym są nieodzownym elementem właściwego funkcjonowania Spółki, opartym o najwyższe standardy – podkreśla Mariusz Piejko dyrektor Departamentu Komunikacji i CSR wałbrzyskiej strefy.

Za pracownikami WSSE również dwa istotne wydarzenia. 19 grudnia zorganizowana została w Schronisku PTTK Andrzejówka świąteczna impreza pn. „W poszukiwaniu Ducha Świąt”. Kilka dni później odbyła się wigilia pracownicza, której towarzyszyła niezwykle rodzinna i przyjazna atmosfera.

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle magiczny moment dla nas wszystkich. Cieszę się i dziękuję, że mogliśmy ten czas spędzić wspólnie – całym zespołem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *