„INVEST-PARK” – 25 lat na rzecz rozwoju subregionu wałbrzyskiego

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” – 25 lat na rzecz rozwoju subregionu wałbrzyskiego

Choć WSSE „INVEST-PARK” obejmuje swoim działaniem aż 174 gminy w 3 województwach południowo-zachodniej Polski, swoją główną siedzibę ma w Wałbrzychu. I to właśnie w rozwój subregionu wałbrzyskiego wnosi istotny wkład zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i społecznym. Jak zapewnia zarząd WSSE „INVEST-PARK” w 2022 roku przewidziano szereg wydarzeń związanych z obchodami 25-lecia istnienia Spółki. Ich znaczna część odbędzie się właśnie w subregionie wałbrzyskim.

                                                     

Sudety CUP – początek w Kłodzku, finał na Narodowym?

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” inwestuje w relacje i rozwój działań związanych z odpowiedzialnością społeczną. W poprzednich latach, w ramach projektu Invest Park Team, został podjęty szereg działań związanych przede wszystkim z inwestowaniem w rozwój projektów o charakterze sportowym. W ramach programu sponsoringowego mecenatem zostali objęci zarówno sportowcy indywidualni, jak i drużyny oraz wydarzenia sportowe. W tym roku oferta została uzupełniona o wyjątkowy turniej zorganizowany we współpracy WSSE „INVEST-PARK” z Wałbrzyskimi Zakładami Koksowniczymi „Victoria” S.A.. Partnerami Turnieju są także Dolnośląski Związek Piłki Nożnej oraz producent wody mineralnej „Staropolanka”.
Turniej został zainaugurowany 26 marca br. w Kłodzku, druga odsłona odbyła się 2 kwietnia w Ciepłowodach, kolejne trzy będą miały miejsce w Bielawie (9 kwietnia), Żarowie (23 kwietnia) oraz Szczawnie-Zdroju (30 kwietnia). Całość zwieńczy wyjątkowy finał, który – jeśli międzynarodowa sytuacja na to pozwoli – odbędzie się na Stadionie Narodowym. Patronat honorowy nad turniejem objęli m.in. parlamentarzyści: Michał Dworczyk, Marcin Gwóźdź, Aleksander Szwed, wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko, a także wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa.
Jak podkreślają na oficjalnej stronie organizatorzy wydarzenia: „Synergia trzech wiodących spółek napędza wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością już na stałe zapiszę się w kartach regionalnego sportu.” Z całą pewnością jest to wydarzenie wyjątkowe, w którym udział biorą nie tylko zawodnicy rywalizujący w ramach Sudety CUP, ale również ich przyjaciele i rodziny. Na każdego uczestnika czekają atrakcyjne nagrody w postaci voucherów na zakupy w sklepie sportowym oraz spersonalizowanych strojów sportowych. Finalista może spodziewać się m.in. zapasu wody na cały sezon. Jak podkreśla Dyrektor Komunikacji i CSR WSSE „INVEST-PARK” Jakub Michalski:Ideą turnieju jest to, aby poza dobrą zabawą i wspomnieniami zostało po nim coś wymiernego. Angażując się w ten określony sposób, tj. przekazując vouchery i stroje, chcemy pomóc w doposażeniu drużyn piłkarskich z subregionu wałbrzyskiego.”
Piotr Wojtyczka – prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” kieruje Spółką w jubileuszowym, 25.roku jej działalności

Budowa hal – odpowiedź Strefy na zapotrzebowanie biznesu
W lutym br. został zainaugurowany program budowy hal produkcyjno-magazynowych, które stanowią swoiste centra biznesowe. W ramach programu planowane jest wybudowanie 7 hal, z których aż 4 będą zlokalizowane w subregionie wałbrzyskim. Dwie hale (w tym pierwsza już otwarta przy ul. Villardczyków) powstaną w Wałbrzychu, kolejne dwie w Ząbkowicach Śląskich i Jaworzynie Śląskiej. Pozostałe to woj. opolskie (Nysa i Brzeg) oraz woj. wielkopolskie (Chocicza).
Powstające hale są projektowane i budowane w oparciu o bliźniaczy projekt zakładający powstanie od 1 do 4 modułów o łącznej powierzchni 5000 m kw. Każda z realizowanych hal przewiduje powstanie zaplecza biurowego i socjalnego dla każdego modułu, wraz z towarzyszącą im infrastrukturą: parkingami, placami manewrowymi, terenami zielonymi. Dodatkowo, hali przy ulicy Villardczyków w Wałbrzychu będzie towarzyszyło nowoczesne, unikatowe centrum szkoleniowe, które pozwoli na wsparcie kształcenia nowych pracowników na potrzeby przedsiębiorców Strefowych oraz zintensyfikowanie kształcenia zawodowego. Działania te wpisują się w działania prowadzone poprzez Klaster Edukacyjny WSSE „INVEST-PARK” – „INVEST in EDU”.
Jak mówi prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka: – „Liczymy na to, że nasze wyjątkowe centrum powstanie w wyjątkowym dla nas roku – 25-lecia istnienia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
Nowoczesna hala przy ul. Villardczyków otwarta 3 lutego br. w Wałbrzychu

Co jeszcze w 2022 roku?
Choć rok 2022 upływa pod znakiem wydarzeń przełomowych dla Spółki, to sytuacja międzynarodowa diametralnie zmieniła świat wokół nas, a także sprawiła, że część priorytetów związanych z działalnością Spółki uległa modyfikacji.
Jak mówi dr inż. Paweł Kurtasz – wiceprezes zarządu WSSE „INVEST-PARK”:Sytuacja związana z wojną na Ukrainie sprawiła, że musieliśmy i chcieliśmy opracować plan pomocy zarówno doraźnej, jak i systemowej. Dlatego opracowaliśmy 5 filarów wsparcia dla Ukrainy. Wśród nich m.in. bezpośrednie wsparcie finansowe, przygotowanie bazy noclegowo-pobytowej dla uchodźców, doradztwo indywidualne i biznesowe (związane m.in. z potencjalną relokacją firm), a także wsparcie w formie organizacji zbiórek i aktywności związanych z aktywizacją zawodową obywateli Ukrainy”.
Poza 5 filarami wsparcia, Spółka w dalszym ciągu rozwija działalność w kluczowych i niezmiennych obszarach, takich jak: budowa atrakcyjnej oferty dla małych, średnich i dużych firm, a także pozyskiwanie nowych inwestorów, obsługa firm strefowych, edukacja, doradztwo i wiele innych aktywności wpisujących się w rozwój społeczno-gospodarczy subregionu wałbrzyskiego i całego obszaru WSSE „INVEST-PARK”.
Jak podsumowuje prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka: – Pracujemy nad wydarzeniami specjalnymi, o których więcej będę mógł powiedzieć już wkrótce. Zależy nam także na konkretnych działaniach promocyjnych związanych nie tylko z podsumowaniem 25-lecia WSSE „INVEST-PARK”, ale także z planem na kolejne lata skutecznego działania dla dobra subregionu wałbrzyskiego i całej WSSE „INVEST-PARK”. Powstaną m.in. nowe spoty promocyjne (zarówno radiowe, jak i telewizyjne), a także animacje i inne materiały, które w przystępny sposób pozwolą nam trafić do nowych, potencjalnych inwestorów.”
WSSE „INVEST-PARK” świętuje jubileusz również w warstwie symbolicznej: na wszystkich oficjalnych materiałach pojawia się logotyp podkreślający 25-lecie Spółki

źródło i fot. WSSE „INVEST-PARK”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.