Jeżdżą na hulajnogach i rowerach pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze z Wałbrzycha w miniony weekend zatrzymali na ulicach naszego miasta kolejnych kierujących jednośladami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Trzech mężczyzn poruszało się hulajnogami elektrycznymi, w tym dwóch było w stanie nietrzeźwości mając około promila alkoholu w organizmie. Kierujący rowerem wydmuchał natomiast ponad 0,5 promila alkoholu. Wszyscy ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie tysiąca lub 2,5 tysiąca złotych.

 

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących 27 maja około godziny 21:30 zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Gwarków policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy. 53-letni mieszkaniec naszego miasta podczas jazdy rowerem miał w wydychanym powietrzu 0,57 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wystawili mężczyźnie mandat karny kredytowany na kwotę 2,5 tysiąca złotych. W dalszą drogę wałbrzyszanin nie pojechał już jednośladem.
W sobotnią noc – około godziny trzeciej – funkcjonariusze prewencji z drugiego komisariatu zauważyli jadącego ulicą Niepodległości w Wałbrzychu na hulajnodze elektrycznej młodego mężczyznę. Postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że wałbrzyszanin był kompletnie pijany. 24-latek wydmuchał 1,01 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie również otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu wrócił pieszo.
Kilkanaście godzin później – około godziny 18:00 – policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej innego kierującego hulajnogą elektryczną. W jego przypadku wynik badania to 0,28 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym 44-letni wałbrzyszanin przyjął mandat karny w kwocie tysiąca złotych.
To nie był jednak koniec działań związanych ze zwalczeniem pijanych uczestników ruchu drogowego z wałbrzyskich ulic. W niedzielną noc ponownie funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu skontrolowali stan trzeźwości kolejnego młodego mężczyzny kierującego hulajnogą elektryczną. 17-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 0,91 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wykroczenia również został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu musiał wrócić na własnych nogach.
Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami – tak jak i rowerzyści – natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *