Kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2

Za dwa takie same przestępstwa – popełnione w ciągu dwóch dni – na wokandzie sądowej stanie 69-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna, w niedzielę na terenie Jedliny-Zdroju, a w świąteczny poniedziałek w Głuszycy, został zatrzymany do kontroli drogowych, a miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Przypominamy. Nie masz uprawnień? Nie wsiadaj za „kółko”!

W niedzielę w nocy – po godzinie 2:30 – 69-latek wpadł w ręce głuszyckich mundurowych na ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju, kiedy kierował samochodem dostawczym. Policjanci w trakcie kontroli ustalili, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego na podstawie decyzji starosty od lutego tego roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jeszcze tej nocy sporządzili więc dokumentację do sądu.
Szybko okazało się, że do mężczyzna nie przyjął do wiadomości, że popełnił przestępstwo drogowe, za które może trafić za karty więzienia na 2 lata i w poniedziałkowy wieczór ponownie wyjechał samochodem na drogę. Tym razem inni funkcjonariusze z Głuszycy zatrzymali 69-latka na ul. Chrobrego w tej miejscowości.

 

POLICJA PRZYPOMINA

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych już uprawnień – tak jak w podanych powyżej przypadkach – z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych – kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest też kolejnym przestępstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.