Kochajmy się!

Już w poniedziałek wszyscy zakochani będą obchodzić swoje święto, obdarowywać się upominkami, oglądać romantyczne filmy lub patrzeć sobie głęboko w oczy przy blasku świec. 14 luty to także doskonały czas na oświadczyny bądź na pierwszą, romantyczną randkę.

Love is in the Air

Choć miłość bliskiej osobie powinniśmy okazywać przy każdej okazji, to jednak tego dnia szczególnie zadbajmy o nastrój, o bycie miłym i czułym dla partnera/partnerki, niezależnie od tego, gdzie i jak postanowiliśmy wspólnie celebrować  walentynkowy czas. A sposobów na uczczenie słodkich, pełnych uniesień chwil, jest wiele: począwszy od domowej kolacji tylko we dwoje, po wyjście do kina czy wyjazdy – niespodzianki do stolicy miłości – Paryża, a skończywszy na weekendzie we Włoszech.

Pomysły na prezent

W przypadku Pań zawsze sprawdzą się też upominki w postaci kwiatów bielizny, perfum, biżuterii, voucherów na ulubione zabiegi spa czy karnetów na siłownię. Warto zauważyć, że z okazji Walentynek, drogerie, centra medycyny estetycznej czy ośrodki kultury – także w Wałbrzychu – przygotowały specjalne promocje i wydarzenia związane z serduszkowym świętem. My podajemy Wam, drogie czytelniczki i drodzy czytelnicy, listę piosenek „must-have” na 14 -go lutego, życząc jednocześnie pięknych wzruszeń i wspomnień. Kochajmy się!

Krótka historia miłości

Czy wiecie, że pojęcie „ars amandi” („sztuka kochania”) zaczerpnięte zostało z dydaktyczno-żartobliwego poematu Owidiusza „Ars amatoria”, w którym zawarto wskazówki odnośnie sztuki uwodzenia (gdzie należy szukać pięknych dziewcząt i jak je zdobywać, jak scalić związek itp.)? W kontekście Walentynek wspomnijmy również o Wenus – rzymskiej bogini miłości, utożsamianej z grecką Afrodytą czy o św. Walentym – biskupie i męczenniku chrześcijańskim. Na koniec przypomnijmy również słynne pary literackich i filmowych kochanków: Szekspirowscy Romeo i Julia, Scarlett O’Hara i Rhett Butler z „Przeminęło z wiatrem” (w tych rolach ujrzeliśmy Vivien Leigh i Clarka Gable), Rose i Jack („Titanic” – Kate Winslet i Leonardo DiCaprio), Kathleen Kelly i Joe Fox (czyli Meg Ryan i Tom Hanks z „Masz wiadomość”), Anastasia Steele i Christian Grey („50 twarzy Greya” – Dakota Johnson i Jamie Dornan).

Cytat na czerwono: „Gwiazdy – to mało, morze – to mało, jeżeli miłość jest przy mnie…” (Władysław Broniewski)

Ramka
Piosenki na romantyczny wieczór we dwoje:

Adele — Make You Feel My Love

Aerosmith – I Don’t Want To Miss A Thing

The Beatles — All You Need Is Love

Toni Braxton – Un-break my heart

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting – All For Love

Bryan Adams – Heaven

Sting – Shape of my heart

Lionel Ritchie & Diana Ross — Endless Love

Ellie Goulding — Love Me Like You Do

Céline Dion — The Power Of Love

Celine Dion – My Heart Will Go On

John Paul Young — Love Is In The Air

John Legend — All of Me

Whitney Houston — I Will Always Love You

Whitney Houston – I Have Nothing

Bruno Mars — Just The Way You Are

Elvis Presley — Can’t Help Falling In Love

Elvis Presley – Love Me Tender

Bee Gees — How Deep Is Your Love

Guns N’ Roses – Don’t cry

Megadeth – Promises

Led Zeppelin – All my love

Scorpions – Still loving you

Savage Garden – Truly, Madly, Deeply

Jennifer Rush – The power of love

Roxette – Listen to your heart

Queen – Love of my life

Stevie Wonder — I Just Called To Say I Love You

U2 – With Or Without You

Zebrała: osa
Fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *