Kolejny etap odbudowy budynku uzdrowiska

Wicemarszałek Grzegorz Macko wspólnie z Ireneuszem Grzybowskim – prezesem spółki Szczawno-Jedlina S.A. podpisali 25 marca 2022 roku umowę, dzięki której ruszy kolejny etap odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie – Zdroju. Koszt inwestycji to około 4,6 miliona złotych, a jej realizacja będzie możliwa dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa, które zostało przyznane uzdrowisku pod koniec ubiegłego roku.

 

Przypominamy, że pożar Zakładu Przyrodoleczniczego w marcu 2018 roku był dramatem nie tylko dla uzdrowiska, ale też dla mieszkańców i kuracjuszy, którzy na przestrzeni lat korzystali z infrastruktury leczniczej. Prawie natychmiastowo rozpoczęto bardzo kosztowną i mozolną odbudowę uzdrowiska.
Pierwsze prace rozpoczęto trzy miesiące po pożarze. Wówczas pierwsza kondygnacja obiektu została zabezpieczona i przykryta betonowym stropem. W kolejnych miesiącach wymieniano w budynku okna i drzwi. Nad zakładem pojawił się także nowy dach. Dzisiejsze podpisanie umowy przewiduje rozpoczęcie robót wewnątrz budynku.
– Dołożymy wszelkich starań, aby odbudować Zakład – a dzisiejszy dzień jest kolejnym milowym krokiem w tym kierunku – zadeklarował wicemarszałek Grzegorz Macko.

Marszałek również podkreślił, że zarząd województwa zdecydował o skierowaniu dodatkowych środków na dolnośląskie uzdrowiska, ponieważ ich rozwój jest dla regionu priorytetem – zwłaszcza, że zlokalizowane są one w południowej, sudeckiej części województwa, która przez lata pozostawała niedofinansowana. Samorządowe dotacje popłynęły w ostatnim czasie także do Lądka-Zdroju oraz do spółki Sanatoria Dolnośląskie.
Red./UMWD
Fot. facebook.com/MackoGrzegorz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *