Liga MTB 2022 na start !

 

Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej ma na celu rozpowszechnianie kolarstwa wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzację zdrowego stylu życia. Rozpoczęła się przed sześcioma laty z pierwszym wyścigiem w Walimiu, natomiast w tym roku doczekała się siódmej edycji. Tu również ważna informacja – pierwszy wyścig rozpocznie się 10, a nie 9 kwietnia w Starych Bogaczowicach jak pierwotnie informowano.

Warto przypomnieć, że jesienią 1985 roku rozpoczęła się pierwsza edycja wyścigów szkolnych w Wałbrzychu. Na tych wyścigach doświadczenie zbierał najwybitniejszy z kolarzy „GÓRNIKA” Wałbrzych, a dziś ceniony komentator Eurosport – Dariusz Baranowski. Warto podkreślić, że organizatorzy poprzez organizację zawodów dla najmłodszych, chcą wyłonić talenty o określonych predyspozycjach do dalszego szkolenia wyczynowego w klubach o profilu kolarskim, poszukując następców wspomnianego już Darka Baranowskiego, Radka Romanika czy Majki Włoszczowskiej.

W ośmiu tegorocznych wyścigach rozgrywanych w Aglomeracji Wałbrzyskiej, zobaczymy zawodników w następujących miejscowościach: w Starych Bogaczowicach, Wałbrzychu, Dobromierzu, Walimiu, Świebodzicach, Jaworzynie Śląskiej, Szczawnie-Zdroju oraz dodatkowo w Grzędach. Ostatni wyścig odbędzie się 24 września w Szczawnie-Zdroju.
PAS
fot. Liga MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.