Lokalny biznes też pomaga

Wsparcia udzielają lokalne przedsiębiorstwa, zarówno te małe jak i duże. By opisać skalę i zaangażowanie lokalnego biznesu nie starczyłoby miejsca w wydaniu tego numeru. Fabryka Toyoty przyznała pracownikom z Ukrainy płatny, 5-dniowy urlop w celu sprowadzenia rodziny oraz bezpłatny urlop dla osób wyjeżdżających na Ukrainę.

Toyota zapewnia również środki transportu do sprowadzenia rodziny z granicy polsko-ukraińskiej oraz zakwaterowanie i wyżywienie w pobliżu fabryk. Ponadto firma koordynuje opiekę medyczną oraz organizuje opiekę nad dziećmi. Toyota pomaga również w zapisaniu dzieci do szkół i przedszkoli. Rodziny oraz inni uchodźcy objęci są opieką psychologiczną. Fabryka daje swoim pracownikom gwarancję zatrudnienia po powrocie do Polski w przypadku końca obecnej umowy oraz pomaga rodzinom pracowników w znalezieniu pracy.

Warto dodać, że wolontariusze z programu „PoMOC z Toyoty” od pierwszego dnia konfliktu prowadzą na terenie fabryk zbiórkę rzeczową i pieniężną. Korzystają z niej zarówno rodziny pracowników, jak i lokalne akcje pomocowe, do których Toyota dostarcza zebrane rzeczy oraz potrzebne palety i kartony. W fabryce w Jelczu-Laskowicach, dzięki własnej kuchni, przygotowywane są posiłki dla domów w Dębinie i Wójcicach, w których przebywają matki z dziećmi.

Swoją pomoc w zapewnieniu mieszkania, transportu czy też dowozu jedzenia osobom potrzebującym deklarują także polscy pracownicy. Wsparcia udzieliła również Toyota Motor Poland, przekazując fabryce na czas akcji samochód Toyota Proace w celach transportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *