Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Właściwa postawa świadków pozwoliła na zatrzymanie przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy kompletnie pijanego kierującego samochodem dostawczym. Okazało się, że podejrzany miał w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu, a w trakcie jazdy uszkodził gdzieś lusterko oraz przedni zderzak. Na szczęście osobom postronnym, jak i samemu kierującemu, nic się stało. Teraz za popełnione przestępstwo 62-latek odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18:00. Świadkowie zauważyli, że najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna niepewnie jedzie ulicami Podzamcza i postanowili wykręcić numer alarmowy 112, by jak najszybciej wezwać patrol Policji. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu już po kilku minutach zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę. Na szczęście, ani jemu, ani nikomu postronnemu nic się nie stało. W pojeździe uszkodzone było jednak lusterko zewnętrzne oraz przedni zderzak. Wewnątrz samochodu znajdowały się natomiast puste butelki po piwie i wódce.
Badanie na zawartość alkoholu wykonane przez policjantów wykazało, że 62-letni mieszkaniec naszego miasta miał 1,92 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie mundurowi odebrali elektronicznie prawo jazdy. Teraz podejrzany stanie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Warto podkreślić, iż właściwa reakcja mieszkańców pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć możliwej tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także zadzwonić do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numer 112, które przekaże informację Policji, a dyżurny, tak jak w tym przypadku, wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą zakończyć się tragedią na drodze.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *