Miał sądowy zakaz poruszania się pojazdami – doprowadził do wypadku drogowego

21-letni mężczyzna spowodował wczoraj z samego rana poważny wypadek drogowy na drodze pomiędzy z Kamienną Górą, a Jaczkowem. Wałbrzyscy policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że mieszkaniec Jedliny-Zdroju w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, zjechał z jezdni i w ostateczności doprowadził do dachowania samochodu. I on, i jadąca z nim 20-letnia kamiennogórzanka, trafili do szpitala. Młoda kobieta z poważnymi obrażeniami ciała. Okazało się, że niestety mężczyzna miał już orzeczony przez sąd zakaz kierowania wszelkim pojazdami mechanicznymi.

Do wypadku z udziałem dwojga młodych osób doszło 20 października po godzinie szóstej rano. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego jechał z pasażerką samochodem osobowym z Kamiennej Góry w kierunku Jaczkowa. Znajdując się na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z jezdni i ostatecznie dachował swoim pojazdem wpadając do pobliskiego rowu. 21-latkowi nic poważnego się nie stało. 20-letnia kobieta niestety z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Okazało się jednak, że młody jedlinianin miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do stycznia 2023 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, w związku z wcześniejszym poruszaniem się pojazdem bez wymaganych uuprawnień.
Mężczyźnie za spowodowanie wypadku oraz jazdę bez uprawnień i pomimo sądowego zakazu może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolnosci, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a nie posiada uprawnień, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji, poprzez numer alarmowy 112, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *