Narkotyki na radarze

Jak informuje Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podkom. Marcin Świeży, tylko podczas jednych z ostatnich dwóch wieczornych służb policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali sześć osób, które posiadały środki psychotropowe oraz odurzające. Za przestępstwa narkotykowe podejrzani mogą teraz trafić za kraty więzienia na najbliższe 3 lata.

W miniony poniedziałek po godzinie 17:30 policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy udali się na ulicę Karkonoską w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali dwudziestoośmiolatka. Zaskoczony mężczyzna starał się schować narkotyki, aby funkcjonariusze nie zauważyli, że je posiada. Woreczek strunowy z suszem roślinnym mocno ściskał w ręce. Późniejsze badanie wykazało, że była to marihuana. Następnie przed godziną 19:00 funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc udali się do jednego z mieszkań w Mieroszowie. Tam podjęli czynności służbowe w stosunku do trzydziestotrzylatka. Okazało się, że na stole w jednym z pokoi leżały narkotyki w postaci marihuany należące do mężczyzny. Jednak to nie wszystko z działań mundurowych. Nie minęły dwie godziny, a inni policjanci grupy wywiadowczej wałbrzyskiej komendy przy ulicy Dunikowskiego w Wałbrzychu wylegitymowali dwudziestodziewięcioletniego mieszkańca „miasta zielonego dębu”. Przy nim mundurowi znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą.

Kolejny dzień, kolejni złapani
Dzień później przed godziną 19:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zbyt głośnej muzyce dobiegającej z jednego z mieszkań przy ulicy Sienkiewicza w Wałbrzychu. To właśnie podczas tej interwencji funkcjonariusze zespołu wywiadowców zatrzymali dwóch mieszkańców Wałbrzycha. Dwudziestotrzylatek i trzydziestotrzylatek posiadali narkotyki w postaci amfetaminy. Również we wtorek późnym wieczorem – około godziny 22:00 – w ręce „wywiadowców” na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Andersa w Wałbrzychu wpadł jeszcze trzydziestoośmiolatek. Mundurowi znaleźli przy nim narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy.

Funkcjonariusze po raz kolejny narkotykom mówią stanowcze „nie” i zapowiadają dalsze działania w tym zakresie.
Red.
Źródło i fot.: walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.