Narkotyki nie popłacają

Pseudoefedrynę oraz marihuanę ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań przy ul. Andersa w naszym mieście policjanci wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze realizując informację własną zatrzymali do sprawy dwóch wałbrzyszan w wieku 34 i 37 lat.

Podczas wieczornego patrolu mundurowi z zespołu wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu około godziny 21:30 udali się w rejon dzielnicy Biały Kamień, gdzie na klatce schodowej jednego z budynków zastali 34-latka. Jako że mieli podejrzenie, iż jest on w posiadaniu narkotyków, udając się z mężczyzną do zajmowanego przez niego mieszkania, przystąpili do przeszukania. Funkcjonariusze przy wsparciu policjantów prewencji znaleźli przy wałbrzyszaninie woreczek foliowy, a w nim ponad 10 gramów substancji psychoaktywnej, która po przebadaniu przez technika kryminalistyki okazała się pseudoefedryną. W mieszkaniu przebywał również inny mężczyzna – 37-latek. Przy nim z kolei mundurowi znaleźli marihuanę, z której można było wykonać blisko 150 porcji handlowych tych narkotyków.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i wtorkową noc spędzili w dwóch różnych celach wałbrzyskiej komendy. Przed południem usłyszeli zarzuty – pierwszy posiadania środków psychoaktywnych, a drugi odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.
Red.

Źródło i fot. Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *