Nowa wystawa w BWA

 

Za nami wernisaż wystawy OŚ CZASU – MARIA BOR-MYŚLIBORSKA. Teraz BWA serdecznie wszystkich zaprasza na wystawę, która potrwa do 2 października 2022 roku.

Projekt zakłada stworzenie retrospektywnej wystawy twórczości artystki rzeźbiarki Marii Bor-Myśliborskiej, która jako jedyna wałbrzyszanka jest ujęta w wydawnictwie Who’s who in International Art 2000, Lausann. Wystawa powstanie w oparciu o zbiory, jakie posiada syn zmarłej, Sławomir Olszamowski. Kolekcja składa się z prac wykonanych w brązie, żeliwie, ceramice oraz gipsie. Ekspozycja zostanie poszerzona o dokumentację zdjęciową i opisową najważniejszych realizacji Marii Bor-Myśliborskiej w przestrzeni miejskiej.

Do wystawy powstanie katalog z obszerną dokumentacją zdjęciową i opisową dorobku artystki. Kolekcja zostanie zaprezentowana w nowych przestrzeniach Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Podczas trwania ekspozycji, odbędą się oprowadzania kuratorskie po wystawie oraz spacery w przestrzeni miejskiej prezentujące Galerię Rzeźby Plenerowej, której to Maria Bor była pomysłodawczynią. Powyższe działania mają na celu pielęgnować pamięć oraz budować świadomość wśród społeczeństwa o naszym dziedzictwie kulturowym.

Red.
źródło i fot. BWA

Kuratorzy wystawy: Sławomir Olszamowski, Ilona Sapka.
Koordynator projektu: Piotr Micek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *