Nowi policjanci w Wałbrzychu

W szeregach wałbrzyskich policjantów 11 marca służbę rozpoczęło pięcioro nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek.  Z tej właśnie okazji w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu o godz 13:00 głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”, które policjanci wypowiedzieli stojąc na baczność.

Podczas uroczystości policjantkom i policjantowi akty ślubowania wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu młodszy inspektor Arkadiusz Wojnowski, który w swoim wystąpieniu gratulował wyboru służby w wałbrzyskiej komendzie. Mówił o tym, że służba w Policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych i wyjątkowo niebezpiecznych, nawet z narażeniem życia i ze szczególnym poświęceniem. Życzył również policjantom satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

Służba w Policji cały czas cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Po tegorocznych podwyżkach, po ukończeniu szkolenia podstawowego, będziesz zarabiać około 4300 zł netto, a jeśli nie masz ukończonych 26 lat na rękę otrzymasz około 4700 zł. To pokazuje, że służba w naszej formacji jest coraz bardziej atrakcyjna finansowo, ale przede wszystkim daje dużo satysfakcji i jest też miejscem, gdzie można rozwijać swoje pasje i niemal każdego dnia nieść pomoc innym. To jednak nie tylko stabilizacja zatrudnienia oraz wysokie zarobki, ale również możliwość rozwoju i awansu zachęcają do wstąpienia w nasze szeregi. Policjant, to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający, ale i dający wiele satysfakcji, bo szacunek osób, którym niesiemy pomoc, bywa bezcenny. Dzięki służbie w Policji można realnie i osobiście wpłynąć, na to by życie było bezpieczniejsze dla nas, naszych najbliższych i społeczeństwa.

Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić obywatel Polski:

  • o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego osoby zainteresowane służbą w Policji mogą osobiście złożyć dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Informacje w tych samych godzinach można uzyskać również telefonicznie pod numerami telefonów 47 87 517 01 lub 47 87 514 86.

W tym roku na Dolnym Śląsku planowanych jest obecnie pięć przyjęć nowych policjantów do służby:

  • 14 czerwca 2022 r
  • 2 sierpnia 2022 r.
  • 19 września 2022 r.
  • 29 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *