Odpowiedzą za wandalizm

W poprzednim tygodniu wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch wandali. Pierwszy z nich to 24-latek, drugi ma dopiero 14 lat. Obaj odpowiedzialni są za niszczenie mienia. 24-latkowi za popełnione przestępstwo grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie nastolatka zadecyduje natomiast sąd rodzinny.

W poprzednią środę około godziny 18:30 dzielnicowi drugiego komisariatu zostali poinformowani, że agresywny mężczyzna demoluje drzwi wejściowe do jednego z mieszkań w budynku przy ulicy Karkonoskiej w Wałbrzychu. Według zgłoszenia sprawcą miał być syn pokrzywdzonej kobiety, który kompletnie pijany przyszedł zrobić awanturę. Podejrzany jeszcze przed podjęciem przez mundurowych interwencji uciekł z miejsca zdarzenia, ale w wyniku wykonanych działań chwilę później został zatrzymany.

Okazało się, że miał 1,20 promila alkoholu w organizmie, dlatego noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Po wytrzeźwieniu 24-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Straty oszacowane zostały na kwotę 1500 złotych. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Z kolei w piątek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nastolatka przez pracowników ochrony galerii handlowej, dlatego też udali się na ulicę 1 Maja w Wałbrzychu. Na miejscu okazało się, że 14-latek poprzez przecięcia kabla uszkodził lampki świąteczne umiejscowione na zewnątrz budynku.

Groził również pozbawieniem życia interweniującemu pracownikowi. Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali więc sprawcę czynów karalnych i doprowadzili do drugiego komisariatu, gdzie zostały z nim wykonane czynności procesowe. Teraz do sądu rodzinnego trafi dokumentacja, a ten podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.
Red.
Źródło: walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *