Okradał własnych rodziców

Realizując zebrane w sprawie informacje policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Gostkowa, który dwukrotnie okradł własnych rodziców. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę seniorów wyniósł z domu najpierw laptopa, a następnie pilarkę spalinową. Dzięki przeprowadzonym przez mundurowych tej jednostki czynnościom utracone w wyniku procederu przestępczego mienie ostatecznie wróciło do swoich właścicieli.

67-letni mężczyzna wraz z małżonką w miniony wtorek zgłosili policjantom pierwszego komisariatu utratę pilarki spalinowej oraz laptopa. Straty oszacowane zostały na kwotę blisko 2,5 tysiąca złotych. Z ich relacji wynikało, że kradzieży mógł dokonać ich syn. Mundurowi niezwłocznie udali się do Gostkowa, gdzie zatrzymali mężczyznę.
35-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionych przestępstw, złożył wyjaśnienia i wskazał, gdzie znajdują się przedmioty, które wcześniej wyniósł z domu. Pilarkę policjanci odnaleźli u znajomej mężczyzny, a laptopa w jednym z lombardów, gdzie został wcześniej zastawiony.
35-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego stanie przed sądem. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.