Osoby ukrywające się przed organami ścigania nie unikną kary

Policjanci nie zwalniają tempa. W ciągu ostatnich czterech dni wałbrzyscy funkcjonariusze zatrzymali 19 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich 25- latek, w chwili zatrzymania posiadł przy sobie narkotyki. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.
Policjanci w ramach przydzielonych do służby zadań, kontrolują ewentualne „kryjówki” osób poszukiwanych, ukrywających się przed wydaną decyzją wymiaru sprawiedliwości. W większości przypadkach jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.
W ciągu ostatnich czterech dni na terenie Wałbrzycha i naszego powiatu policjanci zatrzymali 19 osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród nich był m.in. 25-letni wałbrzyszanin, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za posiadanie narkotyków. Mieszkaniec naszego miasta odpowie jednak po raz kolejny przed sądem za to przestępstwo.
W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Za kolejne więc popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. Teraz wałbrzyszanin trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.