Policja ostrzega ! Quadem z daleka od lasu

Wałbrzyscy policjanci zwracają się z Apelem do właścicieli Quadów ! Należy pamiętać, że korzystanie na terenach leśnych z pojazdów czterokołowych jest zabronione. Skutecznie niszczą one tereny zielone. Zadbajmy wspólnie o to co piękne i to co daje nam wszystkim radość. Złamanie tego zakazu wiąże się z wysoką karą.

 

Quady to doskonałe środki transportu. Warunkiem, by spełniały one swoje zadanie jest to, że wiemy jak z nich korzystać i gdzie możemy się nimi poruszać. Zdarzają się osoby, które w sposób jaki poruszają się na czterokołowcach niszczą pobliskie tereny leśny.
Przypominamy, las oraz podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla quadów. Jeżdżąc tym sprzętem po terenach zielonych płoszymy dziką zwierzynę czy niszczymy środowisko naturalne. Należy pamiętać, że ruch pojazdami silnikowymi, zaprzęgowymi i motorowerami w lesie jest dozwolony tylko drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony jedynie wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.
Osoby, które nie będą stosowały się do przepisów, muszą liczyć się z wysoką karą grzywny w myśl art. 161 kw

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *