Policjanci dla Ukrainy

Nie słabnie pomoc niesiona przez mundurowych dla uchodźców z Ukrainy. Stróże prawa z wałbrzyskiej komendy zorganizowali zbiórkę rzeczy, które umilą najmłodszym ten trudny czas. Obdarowanych zostało kilkadziesiąt dzieci, które znalazły schronienie na terenie jednego z ośrodków w powiecie wałbrzyskim.

Wałbrzyscy policjanci stale kontaktują się z uchodźcami z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym regionie. W ramach służby zbierają informacje dotyczące potrzeb cudzoziemców oraz angażują się w rozwiązanie pojawiających się problemów.

Osoby uciekające przed wojną, zabierają ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dzieci natomiast często tylko jedną ulubioną maskotkę. Gdy już znajdą się w bezpiecznym azylu, okazuje się, że ten jeden „miś” to za mało, by choć na chwilę zapomnieć o tragedii, która ich spotkała.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, kierowani odruchem serca i poczuciem solidarności, zorganizowali zbiórkę rzeczy, które umilą dzieciom czas. Zebrane i zakupione – m.in. zabawki, zeszyty, bloki do malowania, kredki, flamastry, farby – zostały w przekazane najmłodszym przebywającym w jednym z ośrodków na ternie gminy Mieroszów.

Chwila wręczenia prezentów była bardzo wzruszająca dla obu stron. Uśmiechy, które zagościły na twarzach dzieci i ich mam, były najlepszym podziękowaniem.

Wałbrzyscy policjanci będą nadal organizować zbiórki, uwzględniając bieżące potrzeby uchodźców – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
Red.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.