Policjanci promowali swój zawód

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Państwowa Uczelnia im Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu 17 kwietnia zorganizowała Dzień Otwarty pn. „Majówka u Angelusa 2022”. Wśród licznych atrakcji jakie przygotowały władze uczelni, nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy z wałbrzyskiej komendy, którzy promowali swoją służbę i zachęcali do związania przyszłości z Policją. Mundurowi zaprezentowali również pokaz samoobrony, który został nagrodzony gromkimi brawami.

We wtorek 17 maja br. na terenie Państwowej Uczelni im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zorganizowano Dzień Otwarty pn. „Majówka u Angelusa 2022”, podczas którego przygotowano liczne atrakcje podzielone na kilka stref. Jednak zanim zaproszeni goście udali się w poszczególne miejsca, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, zaprezentowali pokaz samoobrony, który wzbudził wśród oglądających duży zachwyt. Nasi policjanci zostali nagrodzeni przez publiczność dużymi brawami.
Nastąpienie uczniowie szkół średnich oraz studenci mogli odwodzić poszczególne strefy, m.in. zdrowia i urody, gdzie pielęgniarki promowały profilaktykę oraz prewencję zdrowotną (pomiary ciśnienia tętniczego, edukację w zakresie dietetyki, czy chorób cywilizacyjnych). Były także kosmetolożki. Wszyscy odwiedzający mogli skorzystać z zabiegów kosmetologicznych na dłonie. Odbyły się również mistrzostwa wizażu o tytuł „Najlepszego Wizażysty”.
Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających w ten dzień uczelnię ciszyło się stoisko informacyjne przygotowane przez wałbrzyskich policjantów. Każdy, kto je odwiedził, mógł przymierzyć sprzęt wykorzystywany w trakcie działań, zobaczyć z bliska narzędzia pracy technika kryminalistyki oraz te, które wykorzystują na co dzień policjanci z ruchu drogowego.

Uczniowie i studenci mieli przede wszystkim możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami na temat służby w Policji. Pytania zadawane przez odwiedzających dotyczyły różnych zagadnień, jednak najczęściej pojawiało się pytanie dotyczące warunków pracy, zarobków w Policji, kryterium przyjęć do służby oraz realizowanych akcji. Przyszli kandydaci zainteresowani służbą w naszej formacji dopytywali również o etapy postępowania kwalifikacyjnego.

ŹRÓDŁO I FOT.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.