Policyjny raport z weekendu

Policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego podczas minionego weekendu zatrzymali dwoje kierujących, którzy poruszali się pojazdami na „podwójnym gazie”. Mężczyzna – jadący rowerem – miał ponad promil alkoholu w organizmie. Przypominamy, że za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi rowerzyści muszą się liczyć minimalnie z grzywną 2,5 tysiąca złotych.

Pierwszy z kierujących – mężczyzna jadący rowerem – trafił w ręce policjantów Posterunku Policji w Mieroszowie w Grzędach w sobotę około godziny 18:00. 28-latek miał w organizmie 1,05 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych.
W niedzielę przed godziną 8:00 funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy patrolowali centrum Wałbrzycha, gdzie na ul. Kolejowej zatrzymali do kontroli drogowej 45-letnią kierującą samochodem osobowym. Mieszkanka naszego miasta również była pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niej 0,44 promila alkoholu w organizmie, dlatego też w trakcie czynności policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.
Okazuje się, że pomimo tegorocznych zmian w przepisach i ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów, kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Red.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *