Pomyłkowa demolka

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych, po tym jak właściciele jednego z mieszkań w Boguszowie-Gorcach zgłosili, że zostali napadnięci, a ich lokal zdewastowany. W toku wykonanych czynności procesowych miejscowi policjanci ustalili, że podejrzani wzięli rewanż na osobach, które wcześniej miały zaczepić ich partnerki życiowe.

W poprzednim tygodniu boguszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że kilku mężczyzn wtargnęło do jednego z mieszkań w tej miejscowości. Sprawcy około drugiej w nocy weszli do środka, naruszając spokój domowy lokatorów, a następnie zaatakowali znajdującego się tam 34-latka, bijąc go po całym ciele. Podczas szamotaniny uszkodzili przy tym dwie pary drzwi, żyrandol oraz lodówkę. Następnie uciekli. W całym zdarzeniu na szczęście pokrzywdzonemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Policjanci z Boguszowa-Gorc szybko ustalili, że sprawcami tego zdarzenia są mieszkający w pobliżu 22, 44 i 49 – latek. W wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymano wszystkich przestępców, którzy podczas czynności procesowych przyznali się do winy. Okazało się, że mężczyźni wytypowali nie to mieszkanie i trafili na przypadkowych ludzi, a chcieli wziąć odwet na kimś zupełnie innym. Chodziło o sytuację, do której doszło chwilę wcześniej, kiedy to ich życiowe partnerki zostały zaczepione na ulicy przez nieznane im osoby.
Trzem mężczyznom za szereg popełnionych przestępstw grozi teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych, a o ich losie zadecyduje teraz sąd.

Red.
źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.