Prawie 2 mld zł trafi do samorządów na Dolnym Śląsku

Prawie 2 mld zł trafi do samorządów na Dolnym Śląsku na realizacje prawie 300 projektów w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład.
Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu podczas briefingu prasowego omówione zostały wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład dla Samorządów. Ponad 300 projektów z Dolnego Śląska otrzymało dotacje m.in. na budowę i modernizację dróg, szkół czy inwestycji wodno-kanalizacyjnych.

– To olbrzymi zastrzyk pieniędzy na inwestycje dla samorządów na Dolnym Śląsku oraz w całym kraju. Wszystkie samorządy, które aplikowały otrzymały środki finansowe. Prawie 50 % wniosków jakie były składane dotyczyły przebudowy dróg, ponad 16% przebudowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, a ponad 8%, co szczególnie jest mi bliskie, inwestycji związanych z przebudową infrastruktury sportowej. Bardzo cieszymy się z tego bo to wielka szansa zarówno dla Polski i Dolnego Śląska – mówił Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa.
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji bliskich mieszkańcom, które są realizowane przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. Program wspiera zrównoważony rozwój i nowe inwestycje m.in. w drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska. Wspomaga też rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Druga edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych trwała od 28 grudnia 2021 roku do 11 marca 2022 r. Do samorządów w całym kraju trafi łącznie ok. 30 mld zł.

Pełna lista projektów dostępna jest na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego: https://duw.pl/pl/dla-mediow/aktualnosci/18267,II-edycja-Rzadowego-Programu-Inwestycji-Strategicznych-znamy-wyniki.html

ŹRÓDŁO
Biuro Prasowe DUW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *