Pszczelarze rozmawiali o doskonaleniu zawodowym

6 lutego 2022 roku w Sali Łańcuszkowej Starej Kopalni w Wałbrzychu odbyła się Sudecka Konferencja Pszczelarska. Skierowana była do wszystkich pszczelarzy, którym zależy na podnoszeniu swojej wiedzy i doskonaleniu się zawodowym. Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wałbrzycha zgromadzili się pszczelarze z niemal całego Dolnego Śląska. Konferencja wpisała się pięknie w 10 lecie Sudeckiego Klubu Pszczelarza Polanka. Tygodnik 30 minut miał zaszczyt objąć wydarzenie patronatem medialnym.

Na początku konferencji Prezes Kazimierz Czechowski przywitał zaproszonych gości a wśród nich Prezydent Miasta Wałbrzycha – Panią dr Sylwię Bielawską oraz prezesów kół regionalnych. Warto zaznaczyć, że z przyczyn zdrowotnych dwa pierwsze wykłady odbyły się online. Największe zaciekawienie i emocje wzbudziło wystąpienie Pani dr Anny Gajdy z Warszawy, która starała się przekazać podstawową wiedzę z zakresu chorób pszczół, a w szczególności – nozemy. Podczas prelekcji okazało się, że nawet starzy stażem pszczelarze popełniają podstawowe błędy. Pani doktor ze stoickim spokojem wyjaśniała kardynalny błąd dotyczący leczenia pszczół środkami niedozwolonymi. Słuchacze mieli okazję dyskutować na temat jakości wosku i węzy pszczelej oraz nowego leku przeciw warrozie.

Warto wspomnieć, że aż 1/3 pszczelarzy Sudeckiego Klubu Pszczelarza Polanka zaangażowała się w prace organizacyjne nad konferencją. Sami znaleźli partnerów, sponsorów, za co wszystkim serdecznie dziękują. Na zakończenie każdy uczestnik pszczelarskiego eventu otrzymał zaświadczenie udziału oraz reklamówkę pełną gadżetów przygotowaną przez Sudecki Klub oraz Biuro Promocji Urzędu Miasta Wałbrzycha. Warto również wspomnieć, że mimo stacjonarnego charakteru obrad, wydarzenie było transmitowane na całą Polskę poprzez portal społecznościowy Facebook. Zaznaczmy też, że Sudecka Konferencja Pszczelarska to jedyne takie spotkanie specjalistów w tym roku na Dolnym Śląsku.
Oby takich przedsięwzięć było coraz więcej, gdyż jak nie będzie pszczół, to nie będzie świata.
PAS/KC
Fot. Kazimierz Czechowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *