Siatkarze czekają na Wasz doping!

W najbliższy weekend wałbrzyscy siatkarze będą gospodarzami turnieju finałowego „Praise the Wear III ligi Dolnośląskiej”, który odbędzie się w dwóch lokalizacjach.

Wzorem największych imprez sportowych na świecie (piłkarskie EURO czy Mundial) realizowane są kolejne siatkarskie wyzwania. Na dwóch halach zorganizujemy turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn III ligi męskiej: KPS Chełmiec Wałbrzych II, KP TechniSat Oborniki Śląskie, UKS Tygrysy Strzelin oraz WKS Volley Wilczyce. – czytamy na stronie /chelmiec-walbrzych.pl/

Formuła samych zawodów nie jest nam obca, po trzech dniach zmagań „każdy z każdym” poznamy ostateczną kolejność a dwa najlepsze zespoły uzyskają możliwość dalszych gier barażowych o awans do II ligi mężczyzn. Nasza drużyna, złożona z juniorów młodszych oraz starszych, zmagania III-ligowe miała traktować jako poligon doświadczalny i przetarcie przed rozgrywkami młodzieżowymi. Sezon pokazał, że to właśnie Chełmiec II zanotował największą ilość zwycięstw (16 na 20 rozegranych spotkań). Teraz gra zaczyna się jednak od nowa – dla podopiecznych Dariusza Ratajczaka i Mariusza Jerzyka będzie to ostatnia okazja do zaprezentowania się przed własną publicznością w oficjalnych rozgrywkach sezonu 2021/22, bowiem przed kilkunastoma dniami ekipa juniorów została sklasyfikowana na miejscach 9-12 w Polsce kończąc swój udział na półfinale. Liczymy na pokazanie „wałbrzyskiego charakteru” i udowodnienia starszym (i z pewnością bardziej doświadczonym) kolegom z przeciwnych drużyn swoich nieprzeciętnych umiejętności. – podają władze klubu siatkarskiego.

W piątek i sobotę areną zmagań będzie hala OSiR Świebodzice przy ul. Mieszka Starego 6. Świebodzicki kolos gościł już naszą drużynę podczas meczu III ligi – 15 stycznia Chełmiec podejmował Kudowiankę Kudowa-Zdrój a gładkie zwycięstwo 3:0 (25:17, 25:23, 25:20) było tylko dopełnieniem siatkarskiego święta, jakie zgotowali kibice w urokliwym mieście położonym niedaleko Wałbrzycha.

Będzie to kolejna okazja do zaprezentowania (lub odświeżenia) siatkówki jako dyscypliny, która obecna była w Świebodzicach kilkanaście lat temu a już niedługo powróci w postaci grup naborowych dla dzieci i młodzieży zorganizowanych przez  klub Chełmiec.

Turniej zakończy się w niedzielę w nieco mniejszej ale równie funkcjonalnej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju przy ul. Słonecznej 1. Obiekt na co dzień gości w większości drużyny koszykówki, jednak siatkarski akcent z naszym udziałem to m.in. listopadowy turniej mini siatkówki zorganizowany wspólnie z KPS Ziemia Wałbrzyska.

Ze wszystkich spotkań przeprowadzimy dzięki współpracy z Dziennikiem Wałbrzych profesjonalne transmisje video LIVE dostępne na fanpage’u w serwisie Facebook. – podają władze klubu.

25.03.2022 (piątek) – Świebodzice

godz. 18:30 – KPS Chełmiec Wałbrzych vs WKS Volley Wilczyce

godz. 20:30 – KP TechniSat Oborniki Śląskie vs UKS Tygrysy Strzelin

26.03.2022 (sobota) – Świebodzice

godz. 17:00 – KP TechniSat Oborniki Śląskie vs WKS Volley Wilczyce

godz. 19:00 – KPS Chełmiec Wałbrzych vs UKS Tygrysy Strzelin

27.03.2022 (niedziela) – Szczawno-Zdrój

godz. 10:00 – UKS Tygrysy Strzelin vs WKS Volley Wilczyce

godz. 12:30 – KPS Chełmiec Wałbrzych vs KP TechniSat Oborniki Śląskie

Hala OSiR Świebodzice ul. Mieszka Starego 6
Hala MOSiR Szczawno-Zdrój ul. Słoneczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.