Spotkanie wałbrzyskich policjantów z dziećmi

Wałbrzyscy policjanci wzięli udział w festynie zorganizowanym z okazji rozpoczęcia wakacji. Impreza odbyła się na terenie parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Wałbrzychu. Mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o bezpiecznym spędzaniu czasu podczas okresu letniego.

W niedziele na ul. Krzywoustego w Wałbrzychu odbył się piknik zorganizowany przez parafię Św. Maksymiliana Kolbe z okazji rozpoczęcia wakacji. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami o wakacjach, uczulając najmłodszych i ich opiekunów na bezpieczne spędzanie wolnego czasu, a wszystko to w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjanci szczególnie akcentowali właściwe zachowanie się nad wodą,bezpieczne korzystanie z kąpielisk i plaż znajdujących się nad akwenami wodnymi. Mundurowi informowali i ostrzegali o metodach działania oszustów uwrażliwiając osoby dorosłe na czyhające zagrożenia. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli także numery alarmowe
Najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się policjantem i usiąść za kierownicą radiowozu, zobaczyć jego wnętrze, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.