Starsza pani będzie siedzieć?

Była zaskoczona, kiedy wróciła do miejsca zamieszkania i zobaczyła, że została okradziona. Z domku jednorodzinnego w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła spora ilość złotej biżuterii. Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Boguszowa-Gorc przeprowadzili czynności operacyjne i szybko ustalili, że sprawcą przestępstwa jest niepozorna 78-letnia mieszkanka Kamiennej Góry, która już nie pierwszy raz dokonała tego typu kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionego mienia o łącznej wartości około kilkunastu tysięcy złotych.

W środę koło południa właścicielka jednej z posesji w Boguszowie-Gorcach nie zamknęła drzwi balkonowych. Kiedy nikogo nie było w domu, szansę wykorzystał 78-latka, która weszła do budynku i po prostu go splądrowała, zabierając biżuterię w postaci złotych pierścionków, obrączek, łańcuszków, kolczyków oraz zawieszek. Straty wstępnie oszacowane zostały na kwotę około 19 tysięcy złotych.

Poinformowani o przestępstwie boguszowscy policjanci po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, już po kilku godzinach ustalili, że za kradzieżą stoi znana im osobiście starsza kobieta. Wiedzieli też, iż przeciwko podejrzanej już wcześniej prowadzone były podobne postępowania w sprawa karnych o przestępstwa związane z kradzieżami na tzw. klamkę, dlatego też jeszcze tego samego dnia udali się do Kamiennej Góry, gdzie na terenie jednej z posesji zatrzymali 78-latkę. Tam znaleźli złotą obrączkę.

Podejrzana ostatecznie przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia i wskazała gdzie ukryła resztę skradzionego mienia, które policjanci w większości już zabezpieczyli i przekazali pokrzywdzonej w sprawie kobiecie. Niepozorna starsza kobieta, która okazała się złodziejem, stanie teraz przed sądem i odpowie po raz kolejny za kradzież. 78-latce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Red.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.