Sudecka Konferencja Pszczelarska

6 lutego 2022 roku odbędzie się w Wałbrzychu Sudecka Konferencja Pszczelarska. Skierowana jest do wszystkich pszczelarzy, którym zależy na podnoszeniu swojej wiedzy i doskonaleniu się zawodowym. A to wszystko dzięki nieformalnej grupie pszczelarzy o nazwie Sudecki Klub Pszczelarza Polanka.

Koleżanki i koledzy pszczelarze z Klubu zapraszają na dużą pigułkę wiedzy do Wałbrzycha do Starej Kopalni 6 lutego 2022 roku od godziny 10.00. Dla 80 uczestników będzie przygotowany nie tylko poczęstunek ale również okolicznościowe upominki.
Jak zauważają organizatorzy wydarzenia w każdej dziedzinie życia społecznego coś się dzieje. Pszczelarstwo polskie ma swoje dobre i złe strony. Wiele można byłoby zmienić lub poprawić, dlatego warto spotkać się i rozmawiać. Pszczelarze mają swoje problemy i o tych problemach chcemy dyskutować – zaznaczają organizatorzy. Na Sudecką Konferencję Pszczelarską zostali zaproszeni ciekawi wykładowcy z olbrzymią wiedzą, znani w środowisku pszczelarskim. Będą mówić o złej jakości wosku i węzy pszczelej, o zdrowotności pszczół, czyli o problemach z podstępną chorobą nosema apis i nosema cerana, które to choroby doprowadzają nawet do upadku rodzin pszczelich. Będzie również zorganizowany wykład o nieprawidłowościach w oznaczeniu miodu i pyłku pszczelego. Lokalna firma „Węza pszczela Artwik” przedstawi nowatorski sposób na to, jak zrobić, aby pierwsze opakowanie na miód było nieskażone, a mowa jest o węzie pszczelej. Natomiast firma Vet-Animal przedstawi najnowszy lek przeciw Warronie.

Z powodu pandemii COVID-19 organizatorzy liczą na osoby szczególnie zaszczepione, bo ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji o rejestracji na konferencję uzyskacie Państwo na stronie internetowej: www.walbrzych.cba.pl/konferencja.html Każdy zgłoszony na nasza konferencję otrzyma potwierdzenie SMS, dzięki któremu będzie mógł uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu.
Red.
Fot.KC
Tygodnik 30 minut objął konferencję patronatem medialnym.

KOD QR
Zeskanuj kod QR i zarejestruj się na konferencję
www.walbrzych.cba.pl/konferencja.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *