Szkoły też pomagają

Jednym z dobrych przykładów jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów, w której od kilku lat uczą się dzieci z Ukrainy. Mając na względzie najważniejsze wartości – szacunek wobec drugiego człowieka, bezinteresowną pomoc, życzliwość, pokój na świecie i wreszcie – życie ludzkie, w sobotę (26 lutego) PSP nr 5 przyłączyła się do wiecu na rzecz poparcia dla Ukrainy.

Spotkanie odbyło się na Placu Magistrackim o godzinie 11.00. „Piątka” szczególnie ubolewa nad losem ciemiężonego narodu. Nazwy takie jak: Chersoń, Krzywy Róg, Apostołowo są w szkole doskonale znane – to rodzinne strony uczniów. Tak – w ławkach u Centkiewiczów zasiadają dzieci, dla których bombardowana Ukraina jest ojczyzną, ziemią, na której się urodzili i wychowali, a na której obecnie – w strachu, ze łzami w oczach – przebywają niepewni o jutro ich bliscy: babcia, ciocia, wujek, kuzyni.

Dodatkowo w „piątce” zbierane są dary.

Segregujemy je i opisujemy zgodnie z ich przeznaczeniem. Mamy odzież, środki higieniczne i opatrunkowe, żywność. Zobaczcie ile dzięki Wam – ludziom o wielkich sercach – udało się już zdziałać! A to dopiero początek! W akcji uczestniczą wszyscy – i duzi, i mali. Ci najmłodsi okazują swoje wsparcie poprzez strój czy własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach ukraińskich – czytamy na szkolnym Facebooku placówki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *