Szlakiem świdnickich murali – nowy quest w mieście

Świdnica może się pochwalić coraz większą liczbą murali – obecnie jest ich około 30 i systematycznie powstają nowe. Murale z okolic centrum miasta można od teraz podziwiać dzięki nowemu questowi – edukacyjnej grze terenowej, przygotowanej przez świdnickie instytucje we współpracy z Fundacją Calamita. Dobra zabawa gwarantowana, a na pierwszych questowiczów czekają miłe upominki.

Quest „Szlakiem świdnickich murali” przygotował Świdnicki Ośrodek Kultury we współpracy z Wydziałem Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Wyprawa rozpoczyna się przed wejściem do dworca autobusowego w Świdnicy przy ul. Kolejowej. Do przejścia jest 3,6 km, a na spacer trzeba sobie zarezerwować około 70 minut.

Quest można przemierzać na dwa sposoby:

  • z ulotką papierową

wydrukuj ulotkę ze strony: https://questy.org.pl/quest/szlakiem-swidnickich-murali 

lub

odbierz ulotkę w jednym z punktów: Świdnicki Ośrodek Kultury (ul. Rynek 43), Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy (ul. Rynek 39-40), Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy (ul. Rynek 37), Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy (ul. Franciszkańska 18)

  • z bezpłatną aplikacją mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj Quest)

Aby przejść quest, należy uważnie czytać zawarte w nim wskazówki i rozwiązywać zagadki. Zebrane na trasie wyprawy litery lub cyfry będą niezbędne do uzyskania hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu.

Dla 10 osób, które jako pierwsze (licząc od środy, 14 września br.) ukończą nowy świdnicki quest, urząd miejski przygotował niespodziankę. Aby ją otrzymać, należy wysłać zdjęcie karty wyprawy z wpisanym hasłem końcowym i przybitą pieczęcią (w przypadku przejścia wyprawy z ulotką papierową) lub uzyskany dyplom (jeśli quest był przemierzany z aplikacją) na adres mailowy: j.lembryk@um.swidnica.pl. W mailu należy podać swoje imię i nazwisko oraz nick/nazwę użytkownika z systemu www.questy.org.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.