Trzy kolejne osoby zatrzymane

Trzy osoby zatrzymali za posiadanie narkotyków w ciągu minionego weekendu wałbrzyscy policjanci. Mundurowi zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany oraz środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Ujawnili również uprawę konopi innych niż włókniste. Mówimy stanowcze nie wszystkim osobom zajmującym się tym nielegalnym procederem. Kolejny raz przypominamy, że działania eliminujące z „czarnego rynku” substancje zabronione

19 sierpnia o godzinie 11:00 na jednej z ulic w dzielnicy Podzamcze, przez policjantów z tamtejszego komisariatu zatrzymany został 47-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki w postaci metamfetaminy, które ukrywał w wierzchniej odzieży.
Zaledwie dwie godziny później, tym razem w ręce funkcjonariuszy z wałbrzyskiej prewencji w dzielnicy Piaskowa Góra wpadł 44-letni wałbrzyszanin. Zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany oraz substancje psychotropowe w postaci amfetaminy.
Ostatnia z osób – 25-letni mężczyzna – wpadł w ręce policjantów z Wydziału Prewencji wałbrzyskiej komendy w niedziele około godziny 12:00 w Głuszycy. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awanturującego się na ulicy mężczyzny. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie świadkowie wskazali awanturnika, który właśnie wychodził z nieczynnego kiosku. Jak się później okazało 25-latek w opuszczonym obiekcie uprawiał konopie. Dodatkowo policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci marihuany. Mundurowi zabezpieczyli niedozwolone substancje, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. To jednak nie koniec jego problemów. 25-latek, dzień wcześniej idąc ulicą Parkową w Głuszycy celowo uszkodził lusterko w zaparkowanym samochodzie. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 1000 złotych.
Za uprawę konopi innych niż włókniste, posiadanie środków odurzających oraz psychotropowych wszystkie zatrzymane osoby odpowiedzą teraz przed sądem. Wg. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo 25-latek za zniszczenie mienia może trafić do więzienia na 5 lat.

ŹRÓDŁO I FOT

KOMENDA MIEJSKA POLICJI W WAŁBRZYCHU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.