Wałbrzyszanin walczy o Mistrzowski Pas!

Michał Leśniak powalczy w piątek 18 listopada w walce wieczoru o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski wagi półśredniej podczas piątkowej gali w Puławach w hali Grupa Azoty Arena. Warto wspomnieć, że wałbrzyszanin jest niepokonany od siedmiu lat. Jego przeciwnikiem będzie Czech – Lukáš Dekys.

Nie tak dawno przeciwnikiem słynnego „Szczupaka” z Wałbrzycha był również zawodnik z Czech, Jozef Zahradnik, którego pokonał na punkty 27 sierpnia podczas gali we Wrocławiu. Wcześniej wałbrzyszanin również wygrał na punkty z niepocieszonym po walce Rodrigo Labre, który musiał przyjąć na klatę przegraną podczas gali Tymex Boxing Night 2021 roku. Przed Michałem Leśniakiem nie lada wyzwanie, gdyż rywal – Lukáš Dekys potrafił wygrywać z takimi bokserami jak Michał Syrowatka, Damian Kiwior, Aleksander Jasiewicz czy Piotr Biś. Transmisja walki odbędzie się na kanale TVP Sport w piątek 18 listopada po godzinie 20:00. Trzymamy kciuki.
Przypominamy, że Michał Leśniak powalczy o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski wagi półśredniej podczas piątkowej gali w hali Grupa Azoty Aren o limicie 66,6 kg. Rywal wałbrzyskiego „Szczupaka” okrzyknięty jest mianem „Pogromcy Polaków”, ponieważ poznał aż pięciu. – Jest bardzo szybki, to będzie dla mnie niełatwa walka walka – komentuje Michał Leśniak. – Ale to walka wieczoru i takie walki trzeba toczyć, nareszcie walka o pas – dodaje. – Przygotowywałem się głównie w WKS Bombardier Wrocław z trenerem Piotrem Szypulskim, trenowałem w Świebodzicach z trenerem Mariuszem Cieślińskim – opowiada o przygotowaniach przed walką „Szczupak”. – W moim narożniku będzie dodatkowo Artur Łazarjan, który wygrał z Arturem Szpilką – podkreśla. Wałbrzyski bokser wstępnie szykował się do walki z Laim Tylorem o pas WBA, więc trenował ostro. Ale jak okazało się, że walka nie wypaliła, to miał tydzień przerwy i znów wrócił do ostrych treningów. – Cały czas jestem tak naprawdę w ostrym treningu – opowiada o przygotowaniach Michał Leśniak. – Podczas sparingu partnerów miałem solidnych – wśród nich Oskar Gajcowski, Marcin Wiśniewski, Marek Jędrzejczak czy Władysław Jeszkow z Ukrainy.
Teraz trzymamy mocno kciuki za Michała Leśniaka i kibicujemy mu w piątek 18 listopada o godzinie 20:00. Transmisja walki odbędzie się na kanale TVP Sport.

Red.
FOT. Michał ,,Szczupson” Leśniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *