Weekend w teatrze? Dlaczego nie

15 i 16 stycznia Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na spektakl PO NAS CHOĆBY KOSMOS wg tekstu Sibylle Berg, który jest przede wszystkim opowieścią o Millenialsach – pokoleniu, które właśnie wchodzi w dorosłość. 


O fantazji na temat rzeczywistości ery cyfrowej, którą stworzyła wcześniejsza generacja babyboomersów. O tym, że wyprawa na Marsa po lepszy świat nigdy nie będzie miała miejsca, jeśli jedyne co mamy w zanadrzu to bujna wyobraźnia. O wielkich czynach i kulcie niedojrzałości. O diagnozie współczesnych 30-latków i świecie, który funkcjonuje już niemal zupełnie na ich zasadach. O jałowych buntownikach przeciwko skrajnie prawicowym porządkom.

 

Spektakl zrealizowany w ramach „Z ogniem w głowie 3”, polsko-niemieckich spotkań z teatrem dla młodzieży – 19. Dni dramaturgii.

 

„Z ogniem w głowie 3” jest współfinansowane przez fundację współpracy polsko-niemieckiej oraz ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego.

 

Partner projektu: Kinder- Und Jugendtheaterzentrum In Der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt Am Main) Partner Teatru: Goethe-Institut

 

Partner spektaklu: Wałbrzyski Ośrodek Kultury

 

Sibylle Berg. Ur. 2 czerwca 1962 roku w Weimarze. Prozatorka, dramatopisarka, eseistka i felietonistka. Po udanej ucieczce z dawnego NRD imała się różnych prac, także fizycznych. W 1984 roku rozpoczęła karierę pisarską w Hamburgu, pisząc do tygodników „Die Zeit” i „Stern”. Po wydaniu debiutanckiej powieści “Ludzie szukają szczęścia i umierają ze śmiechu” (1997) okrzyknięto ją największą skandalistką literatury niemieckiej. Jest laureatką prestiżowych nagród Marburger Literaturpreis (2000) i Wolfgang-Koeppen-Preis (2008). Mieszka w Szwajcarii. W Wałbrzychu Marianne Wendt wystawiła jej dramat „Pies Kobieta Mężczyzna” (2004).
Red.
Fot. Teatr Dramatyczny

———————

15.01 PO NAS CHOĆBY KOSMOS 19:00

Scena Kameralna

16.01 PO NAS CHOĆBY KOSMOS 18:00
Scena Kameralna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *