Wiosenny weekend w Starej Kopalni !

Gra terenowa dla dzieci i dorosłych, koncerty i spore zainteresowanie turystów trasą turystyczną Starej Kopalni to obraz minionego weekendu wałbrzyskiej instytucji. Nie mniej atrakcji szykuje się w najbliższe wolne dni.

To już za nami….
Już od sobotniego poranka pojawiały się pierwsze rodziny gotowe zmierzyć się z wiosenną grą terenową przygotowaną na terenie zewnętrznym kopalni. Zabawa była dostępna przez cały weekend, a za jej ukończenie częstowano słodkim upominkiem od świebodzickiej Śnieżki. Wycieczka po całym terenie w poszukiwaniu maszyn i ukrytych w nich literek, które utworzyły rozwiązanie gry okazała się dobrym sposobem na spędzenie czasu podczas wyśmienitej dla plenerowych aktywności pogody o tej porze roku. Dopełnieniem poznania elementów wałbrzyskich tradycji górniczych była możliwość zwiedzenia wnętrz kopalni z przewodnikiem oraz kolejna edycja Nocnego zwiedzania. Sobotni wieczór należał do Kasi Kowalskiej i jej licznych fanów. Publiczność na akustyczny koncert w Wałbrzychu na scenie Starej Kopalni czekali ponad dwa lata. Wszystko za sprawą szalejącej pandemii. Cierpliwi byli jednak uczestnikami fenomenalnego klimatu jaki stworzyła autorka takich hitów jak „A to co mam”, „Antidotum” czy „Coś optymistycznego”. Najlepszą rekomendacją były energiczne reakcje publiczności i połowa koncertu całej sali na stojąco mimo przyporządkowanych krzesełek. Specjalnie zaaranżowana scena na to wydarzenie zdecydowanie dodała klimatu i intymności wydarzenia.

W miniony weekend wałbrzyskiej kopalni nie zabrakło również w najbardziej górniczym regionie naszego kraju. Na Górnym Śląsku – w Katowicach na Międzynarodowych Targach Turystyki „GLOBALnie” Stara Kopalnia zachęcała odwiedzających do przyjazdu do miasta pod Chełmcem na wspólnym stoisku Miasta Wałbrzych, Muzeum Porcelany, Zamku Książ i Aqua Zdroju.

Weekend atrakcji w wałbrzyskiej kopalni uzupełnił koncert folkowego zespołu Baciary. Zespół spod Tatr porwał do zabawy publiczność z całego regionu w ponad 1,5 godzinnym występie. Dla wszystkich turystów i fanów ze swoimi górniczymi specjałami przez cały weekend czekała kawiarnia „Sztygarówka” oraz działająca od dwóch tygodni restauracja „Coolturalna Montownia”, która w niedzielę dodatkowo zaprosiła na mini turniej szachowy.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Stara Kopalnia z powodzeniem podbija media społecznościowe. Opublikowany przed weekendem filmik z górnikiem Andrzejem na popularnym TIK TOKU w ciągu weekendu obejrzała niebagatelna liczba ponad miliona trzystu tysięcy odbiorców (!) i stał się wiralem w sieci. Tym samym górnicza atrakcja Wałbrzycha staje się co raz mocniej rozpoznawalna wśród młodszego pokolenia, u której wzbudza co raz większe zainteresowanie górniczymi tradycjami.

Będzie się działo ….

Andzelmiada” i Dżem w ostatni weekend marca

Wernisaż prac z kolekcji Waldemara Andzelma, koncert zespołu Dżem i rodzinne niedziele to część wydarzeń ostatniego końca tygodnia marca w Starej Kopalni.

Atrakcji w Starej Kopalni w Wałbrzychu nie zabraknie również w ostatni weekend miesiąca.

W piątek 25 marca rusza „Andzelmiada”. Nie lada gratka dla miłośników sztuki, do której przygotowania wałbrzyskie Centrum Nauki i Sztuki prowadziło od trzech lat, a wystawa do miasta pod Chełmcem miała trafić już w tamtym roku. Przeszkodziła pandemia.

Stara Kopalnia we współpracy z Wałbrzyskim Biurem Artystycznym zaprasza na istny festiwal prac z kolekcji Waldemara Andzelma. To jedna z najciekawszych kolekcji sztuki współczesnej w naszym kraju, która zagości w Wałbrzychu do lipca. To zbiór dzieł różnych sztuk. W kolekcji znajdą się elementy muzyki, teatru, kina, a nawet cyrku. To zdecydowanie jedna z ważniejszych wystaw w historii działania instytucji, której nie można przegapić, a na uwagę niech zasługuje fakt że będzie zawierać prace ponad 20 artystów z Polski i z zagranicy. Kolekcję dzieł zgromadzonych przez Waldemara Andzelma będzie można oglądać w aż trzech budynkach Galerii Sztuki. Wernisaż w najbliższy piątek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Już teraz polecamy kolejny koncert – tym razem na scenie kopalni zagrają legendarni muzycy grupy Dżem. Jak zapewnia organizator koncertu – agencja Aplauz Planet będzie to wyjątkowy koncert z największymi przebojami grupy, a bilety na to wydarzenia są wciąż dostępne na stronie www.ticketmaster.pl.

Dla szukających turystycznych wrażeń atrakcji w Starej Kopalni nie zabraknie. Na sobotę dostępne są jeszcze bilety na Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi, a na koniec weekendu szykowane są Rodzinne niedziele. Tym razem tematyką specjalnych zajęć dla dzieci i ich rodziców prowadzonych z animatorem będą zwierzęta w kopalni. Po odkrywaniu górniczych zakamarków każdy wykona swoją zakładkę do ulubionej książki, którą zdobić będzie wybrane zwierzątko. Oferta dedykowana jest dla dzieci od 5 roku życia. Bilety na tradycyjną jak i specjalne trasy zwiedzania kopalni dostępne są na stronie www.starakopalnia.pl w zakładce bilety lub do kupienia na miejscu w kasach kawiarni „Sztygarówka”.

Codziennie górnicy – przewodnicy czekają na pokazanie turystycznej trasy kopalni wszystkim zainteresowanym w godzinach 11-18, a w weekendy pierwszą grupę zabiorą w kopalniane podziemia już o godzinie 10:00. sobotnie Nocne zwiedzanie, jak zawsze od 19:00.

Red. SK – TC

Fot. Stara Kopalnia 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *