Wypadek na ulicy Sikorskiego w Wałbrzychu

Wczoraj po godzinie 18:00 w Wałbrzychu przy ul. Sikorskiego doszło do wypadku drogowego. Z ustaleń wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego wynika, że 47-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego, w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania, doprowadziła do zderzenia z prawidłowy poruszającym się samochodem osobowym marki Citroen prowadzonym przez 43-letnią Wałbrzyszankę. Ostatecznie mieszkanka naszego miasta trafiła do szpitala, gdzie po udzielaniu niezbędnej pomocy opuściła placówkę i powróciła do miejsca zamieszania. Funkcjonariusze ustalili podczas wykonywanych czynności, że kierujące były trzeźwe.

W związku z tym zdarzeniem przypominamy o kolejnych przepisach ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Wyprzedzajmy tylko w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem. Warto także wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej oraz zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Wszystkim kierującym przypominamy również, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

źródło i fot. walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.