Za nami I Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany

W sobotę 10 września na terenie Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu odbyła się I Wałbrzyska Giełda Ceramiki i Porcelany pod nazwą „Uroda kształtów i barw”. Wydarzenie, organizowane przez działające od 2019 roku Stowarzyszenie Ceramików Polskich, zgromadziło wielu entuzjastów białego złota, i po stronie wystawców, i odwiedzających giełdę gości.

Organizatorzy Giełdy zadbali o moc atrakcji podczas jej trwania. Jedną z nich był konkurs na najpiękniejszą kolekcję, w którym udział wziąć mogli wszyscy wystawcy. Nagrodą Grand Prix była unikatowa statuetka z masy porcelanowej stworzona z wykorzystaniem form pochodzących z nieistniejącej już Fabryki Porcelany „Wałbrzych”, zaprojektowana i wykonana przez Centrum Ceramiki Unikatowej Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA. Warto dodać, że wydarzeniu towarzyszyła również publikacja wydana w języku polskim i angielskim o wałbrzyskich fabrykach porcelany pt. „Wałbrzyski porcelanowy świat”.

Przypominamy, że działające przy Muzeum Porcelany Stowarzyszenie Ceramików Polskich przez cały czas realizuje projekty mające na celu popularyzowanie historii wałbrzyskich fabryk porcelany oraz upamiętnienia ich wielkiego dorobku i znakomitych fachowców w nich pracujących. Organizatorzy mają nadzieję, tak jak i wszyscy zebrani wokół Giełdy goście, że to wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz imprez dziejących się w Wałbrzychu.

 

Red.

Źródło i fot. Muzeum Porcelany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.