Zapraszają na finał SENIORZY i ROCK AND ROLL

 

Radość życia w każdym wieku

Fundacja Via Salutis oraz Klub Dłużej Młodych zapraszają 27.10.2022 na godzinę 16.00 do Muzycznego Klubu A Propos, którego scena tego dnia będzie należała do wałbrzyskich Seniorów.
Odbędzie się tam finał projektu „Seniorzy i rock and roll”. Podczas wydarzenia zobaczymy wystawę zdjęć – wizerunków wałbrzyskich Seniorów po rockandrollowej metamorfozie, w obiektywie fotografki Krysi Lemańskiej  a w tanecznych rockandrollowych pokazach zaprezentują się Seniorzy z Fundacji Via Salutis oraz dwóch wałbrzyskich Dziennych Domów Seniora „Podgórze „ i „Podzamcze”, którzy ćwiczyli pod opieką młodej tancerki Marty Kruszyńskiej.

„Sięgniemy w niej do sposobów na radość, porozmawiamy o tym, czy wiek wyklucza i o tym, czego potrzebują osoby w wieku senioralnym, żeby nie czuć się „na bocznym torze życia” i  co my jako społeczność lokalna możemy zrobić, żeby podążać za tymi potrzebami i nie wykluczać. Chcę porozmawiać też o tym, czy osiągniecie wieku 60 + coś zmienia i jak ważne , także dla zdrowia psychicznego, emocjonalnego, fizycznego, jest życie pełnią życia, czucie przysłowiowego „rock and rolla” – mówi Alicja Przepiórska Ułąszewska psychogerontolożka z Fundacji Via Salutis. – Towarzyszyć nam będzie saksofon Krzysztofa Kurnyty oraz czekają muzyczne i taneczne niespodzianki. Będzie to także okazja, żeby przypomnieć sobie czasy, w których rock and roll królował na parkietach i żeby potańczyć – dodaje Alicja Przepiórska Ułaszewska.

Podczas spotkania zaplanowana jest także rozmowa o radości i starości, rozmowa o potrzebie zauważenia i usłyszenia osób w wieku późnej dorosłości, o szacunku do wieku.

Projekt „Seniorzy i rock and roll” powstał z inicjatywy Seniorek Liderek pod egidą Fundacji Via Salutis, otrzymał dofinansowanie z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw oraz objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Jego głównym celem jest integracja seniorów ze społecznością lokalną i zwrócenie uwagi na potrzeby osób w wieku senioralnym.
„Naszym celem jest aktywizacja środowisk senioralnych wokół tematu radości życia oraz zmiana społecznego wizerunku Seniora w Wałbrzychu, integracja rożnych środowisk seniorów, zwrócenie uwagi mieszkańców na zasoby Seniorów i ich znaczenia dla lokalnego kolorytu. Chcemy też  wyzwolić MOCE i RADOŚĆ wśród Seniorów i pokazać młodszym pokoleniom,że każdy ma swojego rock and rolla.” – mówi Alicja Przepiórska Ułaszewska.
Projekt wsparła także i objęła patronatem Wałbrzyska Rada Kobiet, z inicjatywy której Rada Miasta w Wałbrzychu przyjęła apel o niestosowaniu mowy nienawiści „Wałbrzych szanuje”.
Nasze wydarzenie „Seniorzy i rock and roll” rozpoczyna akcję „Wałbrzych szanuje „ i budowanie klimatu wokół szacunku wobec osób starszych.
Więcej informacji o innych działaniach Fundacji Via Salutis na fanpagu na FACEBOOKU https://www.facebook.com/profile.php?id=100064192355019
źródło i fot.
Fundacja Via Salutis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *